Makaleler

Ölüm ve Fotoğraf
Makale

Ölüm ve Fotoğraf

Kültürsüzlüğün ayrık otları gibi boy attığı, cahillerin kan bağı olmaksızın birbirleriyle akraba olduğu, geçmişini bilmemize rağmen karanlık geleceği yeterince dikkate almadığımız bir çağdayız...

Yazdır e-Posta

Işığın Peşinde 55 Yıl Aramis KALAY

İstiklal Caddesi’nde Tokatlıyan Han’daki ofisinde fotoğraf konuşurken ya da daha çok İstanbul sokaklarında fotoğraf çekerken, eğitim verirken karşılaşabileceğiniz Aramis Kalay, hayatını fotoğrafa adamış bir isim!

Yazdır e-Posta

Dört Köşe Merih Akoğul
Makale

Ustaların Hatırasıyla

Bir bir ayrılıyor ustalar aramızdan. Görevlerini bitirip terk ediyorlar, adına yaşam dediğimiz bu nesnel dünyayı. Tarifsiz bir iç sızısıyla ve dinmeyecek bir özlemle hatırlıyoruz onları.

Yazdır e-Posta

Utangaç Sokak Fotoğrafçısı Robert Doisneau

Fransız fotoğrafçı Robert Doisneau, en çok Paris'in sokak yaşamını konu alan fotoğraflarıyla tanınır. Eski Paris'in romantizmini ve günlük yaşamın doğallığını yakaladığı etkileyici fotoğraflarının en meşhuru, “Le Baiser de l'Hôtel de Ville” (Belediye Oteli'ndeki Öpücük) adlı fotoğrafıdır. 

Yazdır e-Posta

Makale

Berlin Notları / Tamer Bayri

Berlin´de Eylül ayı ortalarında açılışı yapılan iki ayrı sergi, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. İlk durağımız CO Berlin, kapılarını fotoğraf severlere 2023 yılının son üç ayına yayılan, Amerikalı ünlü fotoğrafçı Mary Ellen Mark´ın (1940-2015) sergisiyle açtı.

Yazdır e-Posta

Kore Dalgasi – HALLYU
Makale

Kore Dalgası – HALLYU

“Yolunuz düşerse” demeyeceğim çünkü kesin bir dille ifade etmeliyim ki Kore, bir fotoğrafçının yolu düşerse değil, özellikle gidip fotoğraflaması gereken önemli ülkelerden birisi.

Yazdır e-Posta