• Anasayfa
  • Haberler
  • TOKINA OPERA Lens Serisi İle Klasik Standartları Yeniden Yaratıyor

Haberler

Nesne Kültüründen Dijital Kültüre  “Zevk Meselesi”  23 Şubat – 6 Haziran 2021

Pera Müzesi’nin yeni sergisi  Zevk Meselesi ziyarete açıldı. Sergi, kitsch kavramının günümüz görsel kültürüyle kurduğu yakın ilişkiye ve beğeninin şekillenmesindeki kritik rolüne odaklanıyor. Küratörlüğünü Ulya Soley’in üstlendiği sergide 13 sanatçı ve kolektifin, yerleştirme, kolaj, video, fotoğraf gibi farklı alanlarda ürettiği eserleri yer alıyor. 

Yazdır e-Posta

Fotoğrafın Gücünü Kanıtlayan 10 Kare

Her an, aslında ölümsüzleşmeyi hak eder. Çünkü zaman geri gelmez. Geçen geçmiştir. Ama bazı anlar var ki onlar tüm insanlığın ortak derdi, ortak mutluluğu, ortak acısı olur. Tarihe kazınır. Çok şükür ki fotoğraf bize bu imkânı tanıyarak, tarihte iz bırakma fırsatı verir. Son yüzyılda tüm dünyada yankı uyandıran, tarihe damgasını vuran 10 fotoğrafı sizler için derledik.

Yazdır e-Posta

7 Adımda Ekstrem Spor Fotoğrafçılığı

Net ve kaliteli görüntünün yakalanmasının en zor olduğu alanlardan biri spor fotoğrafçılığı. Günümüzde fotoğrafa gönül veren birçok kişinin dikkatini çeken bu alan son dönemde oldukça popüler. Peki, spor fotoğrafçılığının adrenalin dolu dünyasına girmek isteyen amatörler en güzel kareleri nasıl elde edebiliyor? Spor fotoğrafçılığına dair tüm merak edilenleri, Canon elçisi olan dünyaca ünlü spor fotoğrafçısı Samo Vidic fotoğraf tutkunları için paylaşıyor.

Yazdır e-Posta

Kompakt 4K Kamera Canon XA45 Türkiye'de

 Canon XA45, gelişmiş teknolojik özellikleri, yüksek zumlama oranları, çekim ve taşıma kolaylığı, canlı yayında bile yüksek kaliteli ses ve görüntü kaydı kapasitesi gibi nitelikleriyle prodüksiyon ve post prodüksiyon aşamalarında profesyonellere sınırsız yaratıcılık imkanı sunuyor.

Yazdır e-Posta