Kompakt, Hafif ve Dayanıklı OM SYSTEM TG-7
İnceleme

Kompakt, Hafif ve Dayanıklı OM SYSTEM TG-7

OM SYSTEM TG-7, toza ve darbeye dayanıklılık özellikleriyle olağanüstü performans sunmak üzere tasarlandı.

2,1 metreye kadar düşmelere dayanıklı ve 100 kilograma kadar kuvvetlere direnen Tough TG-7'nin su altı çekim modları, 15 metreye kadar su geçirmezlik özelliklerini tamamlıyor ve -10°C'ye kadar dondurucu soğuklarda da işlevsel kalıyor.

İnceleme: Sinan Gürkan

TG-7, dayanıklı özelliklerinin ötesinde, parlak F2.0 yüksek hızlı zum lensi, RAW kayıt ve yüksek deklanşör hızları ve azaltılmış nesne bulanıklığı için F2.0 diyafram açıklığına sahip 4x optik yakınlaştırmaya sahip. Değişken Makro Sistemi, maksimum 7x görüntü büyütme ile lensin kenarından 1 santimetreye kadar yakın yakın çekim yeteneklerine olanak tanıyarak makro fotoğrafçılığın sınırlarını genişletiyor.

OM SYSTEM Tough TG-7, pil kapağı gibi önemli açıklıklardaki çift kilit mekanizmasıyla tamamlanan, tüm kamera gövdesi boyunca titizlikle yalıtılmış bir yapıya sahip. Bu olağanüstü mühendislik, 15 metre derinliğe kadar su altı çekimlerinde su geçirmezlik performansını ve güçlü toz geçirmezlik performansını garanti ederek, kamerayı kum ve toz parçacıklarından korur.

-10°C'ye kadar güçlü donmaya dayanıklılık performansı ve buğulanmayı önleyen ön lensteki çift bölmeli koruyucu cam sayesinde fotoğrafçılar, kış koşullarında açık havada aşırı sıcaklık değişimlerine güvenle girebilirler. Tough kamera aynı zamanda darbeye dayanıklı yapıyla donatılmıştır; 2,1 metreye kadar yüksekliklerden düşmelere dayanabilir ve 100 kgf'e kadar ezilmeye dayanıklı esnekliğe sahiptir; bu da onu dağlar gibi zorlu çekim ortamları için mükemmel bir yol arkadaşı haline getirir.

Teknik Özellikler

Bu model, geniş açı ucunda parlak, yüksek hızlı, maksimum F2.0 diyafram açıklığına sahip 4x optik zoom lense sahip. Parlak F2.0 diyafram açıklığı, hızlı enstantane kullanılmasına olanak tanıyarak, hızlı hareket eden nesneleri çekerken bile konu bulanıklığını azaltır. Görüntü sensörü, olağanüstü hassasiyet performansına sahip yüksek hızlı, arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüyle donatılan kamerada, gölgelenmeyi ve parlamayı önlemek için yalıtım camının her iki tarafındaki AR (yansımayı önleyici) kaplama mevcuttur. Ek olarak, değiştirilebilir lensli kamera, TruePic VIII görüntü işleme motorunu kullanarak olağanüstü görüntü kalitesi sağlar.

Mikroskop Modu, Mikroskop Kontrol Modu, Odak Yığınlama Modu ve Odak Basamaklama Modunun yanı sıra Değişken Makro Sistemi, daha fazla olasılığın kilidini açan iki isteğe bağlı aksesuar sunarak makro çekimin sınırlarını genişletir. Bu yetenekler sayesinde fotoğrafçılar, insan gözünün sınırlarını aşan çok küçük konuların canlı görüntülerini yakalayabilir.

Birden fazla çekim yaparken odak konumunu değiştiren Odak Yığınlama Modu, yalnızca odaktaki alanları seçici olarak çıkarıp birleştirerek geniş alan derinliğine sahip tek bir görüntü elde edilmesini sağlar. Sığ alan derinliği ve sınırlı netleme alanlarına sahip makro çekim senaryoları için mükemmel bir özelliktir.

Odak Basamakla Modu ise 30'a kadar çekim yaparken odak konumunu değiştirir ve konuya ve çekim koşullarına göre uyarlanmış, her biri odak kaydırma ve çekim sayısı için üç seviye sunar. Özellikle çiçek yaprakları ve böcek kanatları gibi zorlu konulara hızla odaklanmak için kullanışlıdır.

Etiketler: kamera

Yazdır e-Posta