İncelemeler

O BİR AMİRAL  NIKON Z8
İnceleme

O Bir Amiral NikonZ8

Nikon Z8 full frame aynasız kamera kategorisinde sadece Nikon’un en güçlü modeli olmakla kalmayıp “Hibrit Fotoğraf Makinası” tanımı içerisinde 8K video kaydetme özelliği ile tam bir lider video kamera kimliğine bürünmüş.

Yazdır e-Posta

Canon RF 10-20MM F4L IS STM
İnceleme

Canon RF 10-20MM F4L IS STM

Fotoğrafçılığın yüzyıldan biraz fazla olan tarihinde otomatik fokus özellikli lenslerin geçmişi henüz elli yıllık bile değil. Bu tarihi yolculukta, 2023'ün son çeyreğinde, Canon -balık gözü olmayan- dünyanın en geniş açılı AF zoom lensini duyurdu.

Yazdır e-Posta

Benro Polaris Akıllı Elektronik Tripod Başlığı

Fotoğrafçıların günümüzde ekipman kullanımında daha ileri aşamalara gereksinim duyduğunu bilen Benro; WiFi/ Hücresel Veri aracılığıyla uzaktan DSLR önizleme ve yapılandırma olanağı sunan, kamera arabirim denetleyicili, teknik sınırlamaları ortadan kaldıracak kablosuz Akıllı Elektronik Video Başlığı’nı ilk kez üreterek dünyaya tanıttı. 

Yazdır e-Posta

Sessiz ve Keskin  Canon EOS R6
İnceleme

Sessiz ve Keskin Canon EOS R6

Aynı gövdede video ve fotoğraf yetenekleri arayanlar için üretilmeye başladığı günden bu yana hep iyi tercih oldu aynasız makinalar. Benim gibi sadece fotoğraf diyenler içinse ilk çıkan aynasızlar hep hafif kaldı… Canon EOS R6 ile ilgili değerlendirmelerimi merak edenler, buyurun…

Yazdır e-Posta

Nikon Z 7II  Her Fikri Gerçekleştirme Gücü

Serinin ilk cihazlarının kabiliyetleri, kullanıcı dönüşleri ile geliştirilerek hem fotoğraf hem video konusunda yüksek randımanlı aynasız makineler olarak karşımıza çıkıyor. Hız ve dinamik aralık anlamında tercih edilen Z 6, çözünürlük ve keskinlik başarısı üstün olan Z 7 artık çift işlemcili ve HDR teknolojisi ile geliştirildi.

Yazdır e-Posta

Nikon Z 6 II Hızlı Cümleler Kuruyor

Görsel anlatıda hikâyenin tutulduğu, görüntü anlamının akışla sağlandığı bir dönemden geçiyoruz. Kameralarımız, kalemlerimizden gelişkin gibi görünse de özünde ikisi de kendimizi veya konuya bakışımızı ifade ettiğimiz araçlar... Bir kamera ile de cümle kurabilir, diyalogların yerini kadrajlarımıza bırakabiliriz.

Yazdır e-Posta