Leica Lensiyle Nefes Kesen Huawei P9
İnceleme

Leica Lensiyle Nefes Kesen Huawei P9

Huawei’nin kısa süre önce dünya lansmanında tanıttığı son amiral gemisi P9, Haziran ayının ikinci yarısından itibaren Türkiye pazarında satışa sunuldu.

Fatih Sarı

Huawei’nin P serisinin geleneksel tasarım ve teknoloji üstünlüğü ile birlikte, fotoğrafçılığın ikonik markası Leica ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde adından söz ettiren Huawei P9, mobil fotoğrafçılıkta çığır açmaya hazırlanıyor.

Çift kamerası Leica Camera AG’nin görüntüleme teknolojilerindeki bilgi birikimi ve uzmanlığıyla mükemmelleştirilen Huawei’nin son amiral gemisi P9, benzersiz fotoğrafçılık yeteneklerinin yanı sıra, P serisinin kendine özgü tasarımıyla da ilgi çekiyor.

Mobil fotoğraf makinesi

Mobil fotoğraf makinesi tabiri ilk başta kulağa çok kötü geliyor, DSLR makineler mobil değil mi diyenleri de duyar gibi oluyorum. Ancak P9 bir telefon, DSLR makinelere oranla daha hafif ve taşınabilir. Ayrıca çektiğiniz fotoları hızla sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Latifeyi bir yana bırakacak olursak cihazı alıp biraz kurcaladığınızda iyi bir telefonun yanında, mobil fotoğrafçılık için yaratılmış bir cihazla karşı karşıya kalıyorsunuz. Huawei P9’un çekim yeteneklerinin başında Leica’nın, sektörün en kaliteli ve en kusursuz detayları yakalayan optik lens teknolojisi ile tasarlanan çift kamera özelliği geliyor.

Gördüğüm kadarıyla P9’un renkli kamerası renkleri mükemmel bir şekilde analiz ederken, monokrom kamerası ise ışık değerlerine odaklanarak detaylar konusunda çok özel bir performans gösteriyor. Çift arka kamera uyum içinde çalışarak kullanıcıların detay, renk ve derinlik açısından göz alıcı fotoğraflar çekmesini sağlıyor. P9, daha aydınlık ve detaylı çekimler yapabilen çift kamerası ile düşük ışık koşullarında da son derece iddialı. P9 ile çekilen her kare, Leica’nın yüksek duyarlılığa sahip ve zamanın ötesindeki karakteristiğini vurgularken, Leica’nın Standart, Canlı Renk ve Yumuşak Renk çekim modu seçenekleri ile görsellerdeki profesyonel dokunuşu bir adım ileri taşınıyor.

Mobil fotoğrafçılıkta yepyeni bir deneyim

Leica ve Huawei işbirliği, çığır açan bir akıllı telefon fotoğrafçılığı deneyimi için tasarım ve mühendisliğin mükemmel bileşimini P9’da bir araya getirmiş. Üstün donanımı, çok başarılı lens mimarisi, renkli ve siyah beyaz sensörleri uyum içerisinde çalıştıran görüntü işleme algoritması sayesinde kullanıcıların en iyi fotoğrafları çekmesi için gerekli her şey, Huawei P9’da sizlerin beğenisine sunuluyor.

P9’un hassas kamera parametre kalibrasyonu ile her çekim modu, Leica’nın kendine özgü sonuçlarının farklı bir yansıması haline geliyor. P9 kullanıcıları, monokrom modunu seçerseniz cihazı gerçek bir monokrom kamera gibi kullanarak, “gerçek” siyah – beyaz kareler elde edebilirsiniz.

Hibrit odaklama teknolojisi

Huawei, P9’da Hibrit Odaklanma teknolojisini de bizlerin kullanımına sunuyor. Bu teknolojiyle P9, son derece hızlı, keskin ve doğru ışık değerleri sunarken, göz alıcı çekimlere imza atıyor. P9, odaklanma için üç farklı yöntem destekliyor; lazer, derinlik hesaplaması ve kontrast. Cihaz çevresel şartlara göre bu seçeneklerden en uygununu devreye alarak, en iyi karenin yakalanmasını sağlıyor. P9’un geniş diyaframlı çekim özelliği de kullanıcıların benzersiz yaratıcı kareler yakalaması için sunulan bir başka yenilikçi özellik. P9’un ayarlanabilen kamera diyafram açıklığıyla, alan derinliği etkisi yaratarak, ana objeye net odaklanıp arka planı bulanık bırakmak da son derece kolay.

VIP ekran garantisi ile geliyor

Huawei P9 sahipleri aynı zamanda ürünle ilgili önemli bir garanti avantajına da sahip olacak. Huawei VIP Hizmet kapsamındaki P9, satış tarihinden itibaren üç ay içerisinde oluşabilecek ekran hasarları ilk seferinde Huawei garantisi altında olacak ve hasarlı ekran değiştirilecek. Huawei P9 sahipleri garanti koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi, 444 79 88 numaralı Huawei Destek Hattı’ndan elde edebilirler. Haziran ayı içinde Türkiye’de kullanıcılarla buluşan Huawei P9, 2.399 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Bu yazı GezginFoto Dergisi'nin 14. sayısından alınmıştır.

Yazdır e-Posta