Sony Xperia X ile 23MP Kameranız Cebinizde
İnceleme

Sony Xperia X ile 23MP Kameranız Cebinizde

Sony Mobile’ın yeni telefonu Xperia X’de yer alan hareket halindeki nesnelerde en hızlı otomatik odaklamaya sahip kamera, iki güne kadar pil ömrü ve “akıllı pil yönetimi” kullanıcı deneyimine yeni bir boyut katıyor.

Fatih Sarı

Sony’nin αTM kamera mühendisleri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği ve Xperia X modelinde yer alan yeni “Öngörücü Otomatik Odaklama”, önce fotoğrafını çekeceğiniz nesneyi seçtiriyor, sonrasında da nesnenin hareketini öngörerek hareketi mükemmel odakla yakalamanızı sağlıyor. Düşük ışıkta dahi size mükemmel selfie’yi sunmak için yeniden tasarlanmış 13 MP ön kamerası ve bekleme durumundan çekim moduna saliseler içinde geçen arka kamerası ile Xperia X en doğal anları kaçırmamanızı imkanlı kılıyor.

Xperia X, iki güne kadar dayanan pil ömrü sunan Sony’nin akıllı pil yönetimine sahip olmasının yanında tek şarjla daha uzun süre kullanım imkanı da sunuyor. Qnovo Adaptive Charging teknolojisini kullanan Xperia X, pilinizi şarj sırasında koruyarak telefonunuzun pilinin yaşam süresini de uzatıyor.

Kalite teknik detaylarda gizli

Xperia X, Qualcomm Snapdragon 650, P10 işlemci kullanıyor. Yeni cihaz, elde tutuşu kolaylaştıran kasası ve kavisli cam ekranı ile göz dolduruyor.  Sony Xperia X; beyaz, grafit siyah, yeşil altın ve pembe altın renk seçenekleri ile geliyor. Sony Xperia X 2.399 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile 15 Haziran itibariyle satışa sunuldu.

Xperia X’in öne çıkan özellikleri:

  • Öngörücü Hibrit Otomatik Odaklama özelliğine sahip 23 MP kamera
  • Düşük ışıkta selfie çekebilen 13 MP ön kamera
  • 5 inç Full HD kavisli ekran
  • 2 güne kadar pil ömrü
  • Qnovo Adaptive Charging
  • STAMINA Modu
  • Qualcomm Snapdragon 650, 64 bit altı çekirdekli işlemci
 

Yazdır e-Posta