Benro Polaris Akıllı Elektronik Tripod Başlığı
İnceleme

Benro Polaris Akıllı Elektronik Tripod Başlığı

Fotoğrafçıların günümüzde ekipman kullanımında daha ileri aşamalara gereksinim duyduğunu bilen Benro; WiFi/ Hücresel Veri aracılığıyla uzaktan DSLR önizleme ve yapılandırma olanağı sunan, kamera arabirim denetleyicili, teknik sınırlamaları ortadan kaldıracak kablosuz Akıllı Elektronik Video Başlığı’nı ilk kez üreterek dünyaya tanıttı. 

İnceleme: Kamer İthalat

Yıldız Takibi

Çoğu yıldızın çıplak gözle ya da kamera vizöründen bakıldığında fark edilmesinin çok zor olduğunu biliyoruz. Polaris uygulaması, çekiminizi kadrajlamaya yardımcı olmak için astro haritaları ve cep telefonunuzdaki sensörleri kullanarak kadrajı kolaylaştırıyor. Telefonunuzu gökyüzüne doğrultun ve kameranızın yakalayabileceği her yıldızı görmek için hareket ettirin. Çekimi gördüğünüzde - deklanşöre basın - Polaris otomatik olarak dönecek ve telefonunuzun çerçevelediği alanı çekmeye başlayacak.

Polaris, Yıldızları Nasıl Takip Eder?

Polaris, yerleşik bir GPS, ivmeölçer ve elektronik bir pusulaya sahiptir. Bunları birlikte kullanarak enlem, boylam ve yönelim verilerini alabilir. Bu verilerle Polaris'in içindeki işlemci, kutupsal eksenin dönüşünü hesaplayabilir.

Çekmeden Önce İzleyin

Mobil uygulama ile Polaris, güneşin hareketini simüle edebilir ve fotoğrafınızı güneş doğmadan veya batmaya yaklaşmadan önce oluşturabilirsiniz. Kompozisyon, cep telefonunun ivmeölçeri, kamerası ve yapay zekâsı kullanılarak simüle edilir. Sadece Güneş'in ufkun üzerinde çerçevelenmesini istediğiniz yeri seçmeniz ve Polaris'e göndermeniz yeterlidir. Polaris, güneşin istenilen açıya geldiği anda fotoğrafı çekecektir.

Odak Düzenleme (Farklı Odakları Birleştirme)

Polaris; makinenizin akıllı odaklama özelliklerini kullanarak, farklı odak noktalarına sahip bir dizi fotoğraf çekebilir ve yapay zekâyı kullanarak bunları net fotoğraflar halinde düzenleyebilir.

Gelişmiş Pozlama

Hem RAW hem de HDR dosyaları, fotoğrafta ayrıntıları korumak için tasarlanmıştır. Ancak bu teknolojiler bazen uzun pozlamalar sırasında gereksinimleri karşılayamaz. Polaris, pozlama tamamlandıktan sonra her fotoğrafı inceleyecek ve gerekirse kamera parametrelerini ayarlayacaktır. Fotoğraf kısmen fazla veya az pozlanmışsa Polaris, görüntünün her noktası uygun şekilde pozlanana kadar çekim yapar ve sizin için mükemmel bir fotoğraf yaratır!

Çoklu Pozlama ve Otomatik Düzenleme

Kameranın otomatik olarak birden fazla çekim yapmasına izin verin ve ardından bunları otomatik olarak üst üste yığarak parlak ve keskin bir gece manzarası oluşturun.

Timelapse Fotoğraf

Timelapse fotoğrafçılık, bir videoya entegre edilecek en göz alıcı çekimlerden biridir ve hikaye anlatımına büyük ölçüde yardımcı olur. Polaris, çekimler arasındaki aralığı, süreyi ve pozlamayı kolaylaştırmak için akıllı telefon uygulamasını kullanır. Çekim sırasında zaman atlama ayarlarını bile kendisi yapabilir.

Full Otomatik Panoramalar

Yüksek çözünürlüklü bir panorama için çok sayıda fotoğraf çekmek, zaman alıcı bir çalışma olabilir. Ayrıca, program boyunca uygulayana kadar sonucunu bilemezsiniz. Polaris'in yardımıyla otomatik panoramik çekim gerçekleştirebilir ve neredeyse gerçek zamanlı olarak inceleyebilirsiniz. Otomatik çekim tamamlandıktan sonra birleştirilmiş pano, telefonunuzdaki uygulama üzerinden kontrol edilebilir.

Programlanabilir Fonksiyonlar

Polaris, elektrikli bir tripod başlığı veya kamera denetleyicisinden daha fazlasıdır. Polaris, hareketli kafaların dönme yeteneklerini alıp bunları yapay zekâ ile birleştiriyor.

Uzaktan APP Kontrolü

Arabanızda kalarak gün doğumunu ve gün batımını çekebilir, koltuğunuzda oturup yıldızlı gökyüzünün görüntülerini yakalayabilirsiniz.

Medya Senkronizasyonu

Polaris'in kablosuz bağlantısı ve uygulamasıyla, bir kart okuyucu ve bilgisayar olmadan dosyaları önizleme ve inceleme için doğrudan telefonunuza aktarabilirsiniz. Hatta bu çekimleri işleyebilir ve en sevdiğiniz sosyal platformlara gönderebilirsiniz.

Beklemeye Gerek Yok

Polarisle çekildikten sonra görüntüleri uzaktan gönderebilir, çekim tamamlandıktan sonra bir bildirim bile alabilirsiniz.

Zorlu Ortamlarda Rahat Çekim

Polaris, ağırlıklı olarak alüminyum alaşım ve paslanmaz çelikten oluştuğu için en zorlu ortamlarda bile güvenle çalışır. Buna ek olarak IPX6 suya dayanıklılık performansına sahip olan Polaris, sağanak yağışlarda bile başlığın çalışmasına izin verir.

Etiketler: fotoğraf

Yazdır e-Posta