• Anasayfa
  • İnceleme
  • Belirleyici Güç. Daha Hızlı İş Akışı. Mutlak Güvenilirlik. Nikon D6.
İnceleme

Belirleyici Güç. Daha Hızlı İş Akışı. Mutlak Güvenilirlik. Nikon D6.

Nikon, yeni amiral gemisi DSLR'ı D6'yı tanıttı. Önemli haberlerden uluslararası spor etkinliklerine uzanan bir kapsamda, bu muazzam tam çerçeve fotoğraf makinesi hiçbir şeyi şansa bırakmak istemeyenlerin taleplerine cevap veriyor.

Nikon'un şimdiye kadarki en güçlü AF sistemi ve gerçek zamanlı görüntü aktarımı için hızlı dahili bağlantıları ile D6, profesyonellerin kısıtlamalar olmadan fotoğraflar çekip sunmasını sağlıyor. Yeni AF motoru her zamankinden daha hızlı. D5'tekinden 1,6x kat daha yüksek yoğunluklu tamamen seçilebilen çapraz tip 105 noktalı sensör düzeni, hassasiyeti başka bir seviyeye taşıyor. Düşünülebilecek en zorlu aydınlatma koşulları altında bile eşsiz izleme performansı sunuyor ve konu tespitini bir üst seviyeye taşıyor. Artan seçilebilir Grup Alan AF paternleri, kullanıcıların AF düzenini her türlü iş için optimize etmesine ve daha temiz aksiyon kareleri yakalamasına olanak tanıyor.

Dahili bağlantılar sahada en yüksek aktarım hızlarına olanak tanır ve çekim yaparken yavaşlamaz. Modernize edilmiş iş akışları, ana kareleri aktarım için seçmeye ve bunlara öncelik vermeye yönelik daha fazla yol sunarak her saniyenin önemli olduğu anlarda fotoğrafçılara avantajlar sağlıyor. Fotoğraf makinesinin yüksek çözünürlüklü ekranları artık daha iyi görüş ve okunabilirlik sağlıyor ve D6, D5'i profesyoneller arasında böylesine sıkı bir favori haline getiren o dayanıklı gövdeyi barındırıyor.

Nikon Europe Ürün Müdürü Dirk Jasper: “D6, Nikon D5'in muazzam bir halefi. Nikon'un yeni amiral gemisi, sektöre yön veren AF ve çok yönlü bağlantı özellikleriyle selefinin sahip olduğu gücü bir sonraki seviyeye taşıyor. Aksiyonu, ışığı veya ortamı kontrol edemezsiniz ama D6'yı kontrol edebilirsiniz ve bu DSLR, anı kusursuzca tanımlayan inanılmaz kareleri sunuyor" diyor.

Temel özelliklerin özeti

Sektöre yön veren 105'li alan AF. netleme noktasının merkezinde -4,5 EV'ye ve diğer tüm noktalarda -4 EV'ye kadar düşürülebilen AF duyarlılığına sahip tamamen seçilebilen çapraz tip 105'li sensör düzeni. Benzersiz izleme yeteneği için daha çok özel ayar içeren Grup Alan AF. Üst düzey konu yakalama için gelişmiş sahne tanıma sistemi.

En iyi kareyi yakalayın. D6, kullanıcıların Otomatik Alan AF'de çekim yaparken netleme başlangıç noktasını tanımlamasına ve Otomatik Alan AF veya 3D izleme kullanırken bir konunun gözlerine odaklanmaya öncelik vermesine olanak tanır.

Olağanüstü hız ve hassasiyet. Tam AF/AE ile 14 fps'ye veya Sessiz Çekim modunda AE izleme ile 10,5 FPS'ye varan arka arkaya çekim hızlarına sahip olun.

Amiral gemisi görüntü kalitesi. F objektif yuvalı objektifler. 20,8 MP tam çerçeve CMOS sensör. EXPEED 6 görüntü işlemcisi. 180 K piksel RGB sensör. ISO 3280000'e genişletilebilen ve ISO 50'ye kadar düşürülebilen 100 - 102400 arasında değişen geniş ISO aralığı.

Hızlı dahili bağlantılar. Wi-Fi, Bluetooth ve yerleşik GPS. Fotoğraf makinesinin kablolu LAN'ı 1000BASE-T standardını destekler ve övgü toplayan D5'ten yaklaşık %15 daha hızlı iletişim sağlar.

OLED ekranlı 0,72x optik vizör. Geniş bir görüş alanında hiçbir gecikme olmadan muazzam keskin konu tespiti sağlar. Vizör içinde kayma ve yatma göstergeleri.

Basitleştirilmiş iş akışı. Keskin ve hassas 3,2 inç dokunmatik ekran ile ana kareleri işaretlemek, seçmek ve aktarmak için daha fazla yol sunar. Görüntülerinizi kablolu LAN veya fotoğraf makinesinin Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla bilgisayara aktarırken ana kareleriniz sıranın en başına alınır.

Çok yönlü kart yuvaları. Çift kart yuvası, şu anda piyasadaki en hızlı XQD ve CFexpress kartları destekler. Hızlı okuma, yazma ve aktarım hızlarından yararlanın.

Ergonomik gelişmeler. Daha yüksek çözünürlüklü ekranlar gelişmiş görüş ve okunabilirlik sunar. Bağlanan bir kablosuz verici ile çekim yaparken bile önemli bağlantı noktalarına kolayca erişilebilir.

Sağlam ve güvenli. Sağlam gövde her türlü ortama hazırdır ve D6, güvenilir Kensington kilitleriyle uyumludur.

Yazdır e-Posta