İnceleme

Z 50 DX Aynasız Fotoğraf Makinesi

Z 50 DX Aynasız Fotoğraf Makinesi ve Z DX objektifler Nikon Z ailesine katılıyor...

Nikon Z 50

 

Nikon’un Z Serisi ile çıkarttığı geniş Z objektif yuvası, Nikon Z 50 fotoğraf makinesinin 20,9 Megapiksellik DX biçimli sensörüne daha fazla ışık almanıza yardımcı oluyor. Geniş Z objektif yuvasının yanı sıra ayna mekanizması ortadan kalktığı için sensör ile objektif arasındaki mesafenin kısalmasıyla birlikte daha keskin görüntüler elde etmemizi sağlıyor.

Nikon karma AF sistemi hızlı ve hassas netlik yapabilmenize olanak sağlarken sensörde bulunan 209 adet AF noktası kadrajın yaklaşık olarak %90’ını kaplıyor ve görsellerinizde uçtan uca keskinlik sağlıyor. 100 ile 51.200 ISO aralığı ve düşük ışıklı AF sistemi sayesinde karanlıkta her zamankinden daha fazla detay yakalamanızı olanak tanıyor. Ayrıca Akıllı Göz Takibi AF sistemiyle konunuz hareket etse bile keskin netleme yapmanızı sağlıyor. Üstelik kalabalığın arasında bile.

 

Sessiz çekim moduna sahip Z 50 ile sıfır ses ile fotoğraf çekebilirken, otomatik netleme ve otomatik pozlamayla 11 fps’ye kadar sürekli çekim hızına olanak verip hiçbir kareyi kaçırmamanızı sağlıyor.

4K 30 fps hızında videolar çekebiliyor ve kesme faktörü sınırlamaları olmadan, fotoğraf makinesinin geniş DX biçimli sensörünün genişliğinden tam olarak yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca Full HD (1080p) görüntü kalitesinde 120 fps hızında çekimlere izin veren Z 50 ile isterseniz Full HD kalitede 30 fps hızında ağır çekim filmler kaydedebiliyorsunuz.

 

Z Serisindeki objektif yuvasının değişikliği ile birlikte çıkan FTZ Adaptörüyle birlikte Nikkor marka bütün objektiflerinizi de Nikon       Z 50’de kullanabiliyorsunuz.

Ultra keskin elektronik vizöre (EVF) sahip Z 50, bir DSLR optik vizörünkine benzer doğal görüntüler gösteriyor. İsterseniz görüntüleri, ayarlar uygulandığında göründükleri gibi izleyebiliyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü LCD ekrana sahip olan fotoğraf makinesi yaklaşık 450 g ağrılığının yanı sıra magnezyum alaşımı sayesinde güçlü bir yapıya da sahip. Güçlü ve hafif gövdenin yanı sıra ergonomik yapısı da çok başarılı olan Z 50’nin akıllıca yerleştirilmiş düğmeleri ve dokunmatik ekran kontrolleri kullanımınızı kolaylaştırıyor.

 

Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları sayesinde fotoğraf makineniz ve akıllı cihazının arasındaki bağlantıyı SnapBridge uygulaması ile kurabiliyor ve çektiğiniz videoları veya fotoğrafları akıllı cihazınıza aktarabiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama ile isterseniz fotoğraf makinenizi uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

  

Yazdır e-Posta