• Anasayfa
  • İnceleme
  • Saramonic Kablolu ve Kablosuz Mikrofonları Daha Yakından Tanımak İster misiniz?
Saramonic Kablolu ve Kablosuz Mikrofonları  Daha Yakından Tanımak İster misiniz?
İnceleme

Saramonic Kablolu ve Kablosuz Mikrofonları Daha Yakından Tanımak İster misiniz?

Yüksek ses kalitesi ve kolay kullanım özellikleri ile sınıfının öncülerinden olan Saramonic, Çin menşeili bir firma.

Profesyonel bir ses ekipmanı çözüm şirketi olan Saramonic’in ürettiği mikrofonları tek tek incelemek istedik.

Ürünlerle ilgili detaylı bilgi için: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Zoom İthalat

 

UwMic9 (RX9+TX9)1 Verici + 1 Alıcı Kablosuz Yaka Mikrofonu

 

Yüksek ses kalitesi ve kolay kullanım özellikleri ile sınıfının öncü modellerinden olan Saramonic UwMic9, 100 metreye kadar sağladığı çekim gücü ile çok uzaktaki kullanıcı ya da nesnelerden ses alabiliyor. Saramonic UwMic9 bir adet RX9 alıcı ve bir adet TX9 vericiden oluşuyor. Röportaj, toplantı, Youtube videoları ve ürün tanıtımı gibi kategorilere entegre edebileceğimiz Saramonic, üstün ses ve malzeme kalitesi ile rakiplerine fark atıyor. Kulaklık girişi olmayan DSLR makineler için ayrıca düşünülerek uygun hale getirilen mikrofon, kamera ile monte edilebilir entegre kablosuz alıcıdır. Anahtarlamalı bant genişliği, okunması kolay LCD ekran ve verici ile alıcı arasında kablosuz senkronizasyon özelliği mevcuttur. Otomatik tarama fonksiyonuyla donatılan RX9, mevcut uygun bir frekansa otomatik olarak bağlanabilmektedir. Kulaklık girişi olmayan DSLR makineler için ayrıca düşünülerek uygun hale getirilmiştir. Yani Saramonic TX9 + RX9 ile artık kulaklık girişli DSLR aramaya gerek kalmıyor.

Saramonic SmartMic-Akıllı Telefonlar ile Uyumlu Mikrofon

 

Saramonic SmartMic; provalar, röportajlar ve saha kayıtlarında, müzisyen, gazeteci ve ses kayıtçıları için mobil cihazlarla basit bir kurulum sağlayabilir şekilde tasarlandı. 3,5mm TRRS konektörü mikrofonu doğrudan mobil cihazınıza takmanıza imkân tanıyor. Pil gerektirmeyen mikrofonu telefonunuza bağlayarak, tercih ettiğiniz kayıt uygulamasını kullanmaya hazırsınız.

SR-WM4C-Kablosuz Yaka Mikrofonu

Saramonic SR-WM4C, 60 metreye kadar kablosuz olarak kameranıza entegre olarak, standart 3,5 mm TRS soketi ile ses kaydı yapılabiliyor. Hafif ve tak çalıştır diyeceğimiz türden bir kablosuz yaka mikrofonu olan SR-WM4C’nin üzerinde bulunan switch sayesinde, 4 sinyal kanalından birisini seçerek (A / B / C / D) mikrofon eşleşmesini yapabilirsiniz. Klipsli çok yönlü lavalier mikrofonlar dengeli ses sinyali iletebilmesi açısından mini XLR terminali vasıtasıyla doğrudan gövde paketi vericisine takılıyor. Üzerinde bulunan hot shoe adaptörü sayesinde rahatlıkla DSLR cihazlara monte edilebilir. DSLR dışında; ışık ayağı, boom sopası, tripod gibi sabitleyicilere bağlamanız gerekirse yine adaptörünün altında bulunan standart girişi ile bu işlemi rahatça halledebilirsiniz. SR-WM4C ile yaklaşık 5 saate kadar rahatlıkla kayıt alabilirsiniz. 

Vmic Recorder-Shotgun Mikrofon

Vmic, DSLR fotoğraf makineleri ve kameralar için profesyonel ses sağlayan yayın kalitesinde bir kondensör mikrofonudur. Vmic, seviye kontrolünüzü (-10dB, 0dB, + 20dB), yüksek geçişli filtreyi ve yüksek frekanslı artırmayı (+ 6dB) ayarlamanıza olanak tanır- size geniş bir aralıkta ses yakalama esnekliği sunar. Çıkarılabilir 3,5 mm kablo, Vmic'i kameranın ses girişine bağlarken, stereo kulaklık çıkışı ile gelen sesi izlemenizi sağlar. Montaj sistemi, titreşime ve mekanik seslere karşı izolasyon sağlar. Üzerinde bulunan entegre ses kayıt cihazı ile microSD karta 16 bit ses kaydı yapabilirsiniz. LCD ekranı sayesinde bütün ayarları takip edebilirsiniz. Kalan bataryayı bildiren bir uyarı sistemi üzerine entegre edilen mikrofon, 2 adet AA pil ile çalışıyor.

Saramonic SR-LMX1+-Kablolu Yaka Mikrofonu

3.5 mm jack girişi, 122 cm kablo uzunluğu, 22 gram ağırlığı ile pratik kullanım sağlayan bu kablolu yaka mikrofonu, iPhone/Android ile uyumludur. Sesi daha temiz ve gürültüsüz olarak yakalamak için çıkartılabilir pop-filter özellikli SR-LMX1, 120 dB'lik hassas çok yönlü mikrofondur. Akıllı telefonların birleşik mikrofonundan daha geniş bir frekansı ve daha net sesi bulunuyor. Ayrıca bu mikrofon, standart 3.5 mm mikrofon girişi olan akıllı telefonunuza veya başka bir cihaza rahatlıkla bağlanabilir.

 

LavMicro 2M-Kablolu Yaka Mikrofonu

Saramonic LavMicro M2, bir kabloyu paylaşan, (3,5 mm) mikrofon girişine bağlanan iki adet yüksek kaliteli, klipsli, kablolu yaka mikrofonu setidir. LavMicro 2M, iki kişiye aynı anda yerleştirilebilir. Kamera veya ses kayıt cihazındaki tek bir mikrofon girişine takılan mikrofonlar sayesinde DSLR, aynasız, sinema ve video kameraların yanı sıra ses kayıt cihazları, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlara yayın kalitesinde ses sağlar. Size bolca uzunluk veren (7m) kablo sayesinde konuşmacılara yakın olmak zorunda kalmayacaksınız.

 

Yazdır e-Posta