• Anasayfa
  • Haberler
  • Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Dizisi'nin 14. Yayını, Nusret Nurdan Eren'in Fotoğrafları Oldu
Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Dizisi'nin 14. Yayını, Nusret Nurdan Eren'in Fotoğrafları Oldu
Haberler

Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Dizisi'nin 14. Yayını, Nusret Nurdan Eren'in Fotoğrafları Oldu

Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Dizisi'nin yeni kitabı Nusret Nurdan Eren, kitabevlerinde yerini alıyor.

Eczacıbaşı Topluluğu'nun 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip fotoğraf yayıncılığı geleneğinin günümüzde en önemli parçası olan ve Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı tarafından yayınlanan seri, her yıl değerli bir fotoğrafçının retrospektif kitabını, sanatsal bütünlük içinde ve referans kitap niteliğinde izleyicilere sunuyor.

Kitapta, Nusret Nurdan Eren'in benzersiz bir titizlik ve çarpıcı kompozisyon anlayışıyla odaklandığı, bu uğurda mimarlık pratiğini terk ettiği fotoğraf üretimi, peşine düştüğü tema ve formları ortaya koyacak biçimde titizlikle seçilip sıralanmış karelerle aktarılıyor. 2023 yılı Ekim ayında kitabın çalışmaları tamamlandığı sırada hayata veda eden usta fotoğrafçı, tipolojileri ve kapsayıcı çalışma disiplini ile her zaman öne çıkacak ve ilham kaynağı olacaktır.

Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen'e ait olan, editörlüğünü Orhan Cem Çetin'in üstlendiği Eczacıbaşı Fotoğrafçılar Dizisi'nin on dördüncü kitabı Nusret Nurdan Eren, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde sunuluyor.

Yeni kitabın baskı aşamasında hayatını kaybeden usta sanatçı Eren'i anmak ve çalışmaları üzerinde sohbet etmek için bugün İstanbul Modern'de bir araya gelindi.

Yazdır e-Posta