• Anasayfa
  • Haberler
  • İFSAK 2023 Yılı Fotoğraf, Sinema ve Sanat Kurumu Ödülleri
İFSAK 2023 Yılı Fotoğraf, Sinema ve Sanat Kurumu Ödülleri
Haberler

İFSAK 2023 Yılı Fotoğraf, Sinema ve Sanat Kurumu Ödülleri

İFSAK 64. kuruluş yıldönümünü 23 Aralık 2023 Cumartesi akşamı Cemiyet Meyhanesinde yapılan geleneksel yemeği ile kutladı.

Yoğun ilgi gören gecede, 10. ve 20. yılını tamamlayan üyelere teşekkür plaketleri ile İFSAK Yılın Başarılı Fotoğrafçısı Ödülü (2022-2023 Ayın Fotoğraf Etkinliği Birincisi), İFSAK Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü, Yılın Fotoğraf ve Sinema ödülleri verildi.

Söz konusu ödüller 1984 yılından itibaren, ülkemizde fotoğraf ve sinema alanında başarılı çalışmalar yapan, fotoğraf ve sinema kültürünün yaygınlaşmasını, daha çok insana ulaşmasını sağlayan kişi ve kurumlara üyelerinin önerileri ve yapılan değerlendirmeler sonucunda vermektedir.

İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Dayk Danzig gecenin açılış konuşmasına, kurucu üyeler başta olmak üzere 64 yıldır derneğe emek vermiş yönetim kurulları ve başkanlarını anarak başladı.

Dayk Danzig sözlerine “Her zaman olduğu gibi, bu akşam da burada sizlere hitap edebiliyorsam hep beraber çok güzel işler başardığımız Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarım arkamda olduğu içindir.” diyerek devam etti. İFSAK’ın gücünü üyelerinden aldığının altını çizen Danzig “2023 yılı içerisinde yaşanan felaketlerin ve savaşların artık bir son bulmasını ve 2024 yılında tüm dünyada barışın hakim olmasını diliyorum. Barış ve huzur içerisinde, siz değerli üyelerimizle birlikte nitelikli ve etkili işler üretip, paylaşmayı arzu ediyoruz.” dedi.

Danzig sözlerini “Her daim olduğu gibi bu gece de bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize ve İFSAK dostlarına teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından 10. 20. ve 30. yıllarını tamamlayan İFSAK üyelerine teşekkür plaketlerini 2023-25 dönemi Yönetim Kurulu üyeleri verdi.

İFSAK Ödülleri Sahiplerini Buldu

İFSAK  2023 Yılın Fotoğraf Ödülü’nü, toplumsal sorunlar ve demokratikleşme konusunda gerçekleştirdiği çalışmalar, yayınladığı kitaplar, küratörlük yaptığı sergilerle fotoğraf sanatına katkıda bulunan Sayın Özcan Yaman aldı.

Kısa film ve belgeselden gelen anlatım tarzını uzun metrajda da hissettiren. “Ayna Ayna” filmi ile ulusal ve uluslararası film festivallerinde göstermiş olduğu başarılar ve sinema sanatına yapmış olduğu katkılar sebebiyle Sayın Belmin Söylemez, İFSAK 2023 Yılı Sinema Ödülü’ne layık görüldü.

İFSAK 2023 Yılı Sanat kurumu ödülü, gerçekleştirdiği uluslararası fotoğraf yarışmaları ile fotoğraf sanatına vermiş olduğu desteklerden dolayı Orhan Holding’e verilmesi uygun bulunmuştur.

1975 yılında başlayıp günümüze kadar süregelen Ayın Fotoğrafı Etkinliğinin 2022-2023 sezonu birincisi ise Uğur Öngel oldu.

Katılımın yoğun olduğu gece,  içerisinde usta fotoğrafçılardan imzalı fotoğrafların da bulunduğu hediye çekilişi ve eğlencenin ardından son buldu.

Etiketler: etkinlikler

Yazdır e-Posta