OM SYSTEM Tough TG-7 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi
Haberler

OM SYSTEM Tough TG-7 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

OM SYSTEM, Tough serisinin en yeni üyesi olan OM SYSTEM TG-7'nin EKim 2023'ten itibaren satışa sunulacağını duyurdu. Bu kamera, toza ve darbeye dayanıklılık özellikleriyle olağanüstü performans sunmak üzere tasarlanmıştır.

2,1 metreye kadar düşmelere dayanıklı ve 100 kilograma kadar kuvvetlere direniyor. Tough TG-7'nin su altı çekim modları, 15 metreye kadar su geçirmezlik özelliklerini tamamlıyor ve -10°C'ye kadar dondurucu soğuklarda da işlevsel kalıyor. Kamera, 45 metreye kadar derinliklerde kullanılabilmesi için PT-059 Sualtı Muhafazası (ayrıca satılır) ile birlikte kullanılabilir. Saha Sensör Sistemi, konum ve çevresel verileri otomatik olarak alarak çekim deneyimini geliştirir. TG-7, OM SYSTEM markasının özünü yansıtan kompakt, hafif ve dayanıklı bir tasarıma sahiptir.

TG-7, Dayanıklı özelliklerinin ötesinde, parlak F2.0 yüksek hızlı yakınlaştırma lensi, RAW kayıt ve yüksek deklanşör hızları ve azaltılmış nesne bulanıklığı için F2.0 diyafram açıklığına sahip 4x optik yakınlaştırma lensiyle gurur duyar. Değişken Makro Sistemi, maksimum 7x görüntü büyütme ile lensin kenarından 1 santimetreye kadar yakın yakın çekim yeteneklerine olanak tanıyarak makro fotoğrafçılığın sınırlarını genişletir. Ek özellikler arasında İnşaat Modu, sistem genişletme aksesuarları, dahili GPS ve sensörler, dikey video desteği, Pro Çekim Modu, Hızlandırılmış Film oluşturma ile Aralıklı Çekim ve USB Type-C şarj yer alır.

OM SYSTEM Tough TG-7, fotoğrafçılara su altında, donma sıcaklıklarında veya engebeli arazilerde her ortamda olağanüstü görüntüler yakalama olanağı sağlar.

TG-7 ÖNE ÇIKANLAR

 • 15m derinliğe kadar su geçirmez
 • -10°C'ye kadar donmaya dayanıklı
 • 4K Dikey Video Kaydı
 • Mükemmel darbeye dayanıklılık performansı
 • Parlak, yüksek hızlı F2.0 yakınlaştırma lensiyle donatılmıştır
 • RAW fotoğraf çekimi
 • Değişken Makro Sistemi: Objektifin ucundan 1 cm'ye kadar yakın çekim imkanı
 • Beş çekim modunun çok yönlülüğü
 • PT-059 su altı muhafazasıyla eşleştirildiğinde 45 m'ye kadar su geçirmezlik performansı

15m'e kadar suya dayanıklı, -10°C'ye kadar donmaya dayanıklı ve olağanüstü darbeye dayanıklılık özellikleri. Her zaman, her yerde fotoğrafçılık için eşsiz, güçlü performans.

OM SYSTEM Tough TG-7, pil kapağı gibi önemli açıklıklardaki çift kilit mekanizmasıyla tamamlanan, tüm kamera gövdesi boyunca titizlikle yalıtılmış bir yapıya sahiptir. Bu olağanüstü mühendislik, 15 metre derinliğe kadar su altı çekimlerinde su geçirmezlik performansını ve güçlü toz geçirmezlik performansını garanti ederek kamerayı kum ve toz parçacıklarından korur. -10°C'ye kadar güçlü donmaya dayanıklılık performansı ve buğulanmayı önleyen ön lensteki çift bölmeli koruyucu cam sayesinde fotoğrafçılar, açık havada kış koşullarında kayak yapmak gibi aşırı sıcaklık değişimlerine güvenle girebilirler. Bu Tough kamera aynı zamanda darbeye dayanıklı yapıyla donatılmıştır; 2,1 m3'e kadar yüksekliklerden düşmelere dayanabilir ve 100 kgf4'e kadar ezilmeye dayanıklı esnekliğe sahiptir; bu da onu dağlar gibi zorlu çekim ortamları için mükemmel bir yol arkadaşı haline getirir. Rakipsiz Dayanıklı performansla birleşen kompakt ve hafif yapısı, macera fotoğrafçılığının taleplerini karşılar. Kaymaz kavrama ıslak koşullarda bile güvenli tutuş sağlar.

Çok yönlü yaratıcı olanaklar için mükemmel, F2,0 yüksek hızlı yakınlaştırma lensi ve RAW fotroğraf çekimi ile donatılmıştır.

Bu model, geniş açı ucunda parlak, yüksek hızlı, maksimum F2.0 diyafram açıklığına sahip 4x optik zoom lense sahiptir. Parlak F2.0 diyafram açıklığı, hızlı enstantane hızlarının kullanılmasına olanak tanıyarak, hızlı hareket eden nesneleri çekerken bile konu bulanıklığını azaltır. Böyle olağanüstü lens performansına ulaşmak için DSA (Çift Süper Asferik) Lens dahil olmak üzere gelişmiş optik teknolojiler kullanıldı. Görüntü sensörü, olağanüstü hassasiyet performansına sahip yüksek hızlı, arkadan aydınlatmalı CMOS görüntü sensörüyle donatılmıştır ve gölgelenmeyi ve parlamayı önlemek için yalıtım camının her iki tarafındaki AR (yansımayı önleyici) kaplamayla tamamlanmıştır. Ek olarak, değiştirilebilir lensli kameralarımızda bulunan TruePic VIII görüntü işleme motorunu kullanarak olağanüstü görüntü kalitesi sağlar. Kamera, kamera içi RAW işleme ve ücretsiz OM Workspace yazılımımızı kullanarak bilgisayarda RAW görüntü düzenleme ve işleme ile RAW kaydını tamamen destekler ve fotoğrafçılara yaratıcı vizyonlarında sınırsız olanaklar sunar.

Lensin kenarından 1 cm'ye kadar yakın çekim yetenekleriyle insanın görme sınırlarını aşan Değişken Makro Sistemi.

Bu model, yakın çekim fotoğrafçılığında öne çıkıyor ve lensin kenarından 1 cm'ye kadar etkileyici bir çekim aralığı ve maksimum 7x (35 mm eşdeğeri) görüntü büyütme olanağı sunuyor. Mikroskop Modu, Mikroskop Kontrol Modu, Odak Yığınlama Modu ve Odak Basamaklama Modunun yanı sıra Değişken Makro Sistemi, daha fazla olasılığın kilidini açan iki isteğe bağlı aksesuar sunarak makro çekimin sınırlarını genişletir. Bu yetenekler sayesinde fotoğrafçılar, insan gözünün sınırlarını aşan çok küçük konuların canlı görüntülerini yakalayabilir.

Mikroskop Modu

Objelerin lensin kenarından lensin ucuna 1 cm kadar yakın mesafede fotoğraflanmasına olanak tanıyan ve optik yakınlaştırmayı telefoto uca ayarladığınızda maksimum 7x (35 mm eşdeğeri) görüntü büyütme elde eden bu fotoğraf makinesi, büyütülmüş bir çekim deneyimi sunuyor mikroskop kullanmayı anımsatıyor.

Mikroskop Kontrol Modu

Bu modda, kullanıcılar tek bir düğmeye dokunarak 1x, 2x ve 4x büyütmeler arasında zahmetsizce geçiş yapabilir ve nesneleri gözlemlemek ve fotoğraflamak için mikroskop kullanma deneyimini taklit edebilir. Arka LCD monitör nesnenin 44,4x'e kadar büyütülmesine olanak tanır.

Odak Yığınlama Modu

Birden fazla çekim yaparken odak konumunu değiştiren bu mod, yalnızca odaktaki alanları seçici olarak çıkarıp birleştirerek geniş alan derinliğine sahip tek bir görüntü elde edilmesini sağlar. Sığ alan derinliği ve sınırlı netleme alanlarına sahip makro çekim senaryoları için mükemmel bir özelliktir. Kullanıcılar 3 ila 10 arasında değişen çekim sayısını seçerek istenen sonuç üzerinde hassas kontrol sağlayabilirler.

Odak Basamaklama Modu

Bu mod, 30'a kadar çekim yaparken odak konumunu değiştirir ve konuya ve çekim koşullarına göre uyarlanmış, her biri odak kaydırma ve çekim sayısı için üç seviye sunar. Özellikle çiçek yaprakları ve böcek kanatları gibi zorlu konulara hızla odaklanmak için kullanışlıdır. Bu modda yakalanan görüntüler, Odak Yığınlama Modunun etkisini simüle ederek tek bir görüntü oluşturmak için OM Çalışma Alanı ile de düzenlenebilir.

Beş çekim modu ve PT-059 Sualtı Muhafazası ile eşleştirildiğinde 45 m'ye kadar su geçirmezlik performansıyla çeşitli su altı çekim tarzlarını destekler.

Bu model, 15 m derinliğe kadar olağanüstü su geçirmezlik performansı sunarak şnorkelle yüzme ve nehir kenarında eğlence gibi su aktiviteleri için ideal bir arkadaştır. PT-059 Sualtı Muhafazası (ayrı olarak satılır) ile eşleştirildiğinde, 45 m'ye kadar derinliklerde su altı fotoğrafçılığına olanak tanır. PT-059, iki harici flaş ünitesini barındırarak, çarpıcı su altı flaşlı fotoğrafçılık için kompakt ancak kapsamlı, çok üniteli bir flaş sistemi oluşturur. Beş su altı çekim modu, çeşitli sahneler için ayarları optimize eder: Sualtı Geniş, Sualtı Anlık Görüntü, Sualtı Makro, Sualtı Mikroskobu ve Sualtı HDR. Ayrıca Sualtı: Sığ, Sualtı: Orta Aralık ve Sualtı: Derin beyaz dengesi modları, su altı çekim moduna göre otomatik olarak ayarlanır, ancak manuel ayarlamalar da mümkündür.

Diğer Özellikler

 • Sistemin genişletilmesi için eksiksiz aksesuar serisi
 • Dahili GPS, hava basıncı, çekim yönü ve sıcaklık sensörleri. Bu model, seyahat sırasında konum bilgilerini (enlem ve boylam), sıcaklığı, su sıcaklığını, rakımı (su derinliği) ve çekim yönü izleme verilerini otomatik olarak alan bir Saha Sensör Sistemi ile donatılmıştır. Kaydedilen görüntülerde rakım (su derinliği) ile birlikte gidilen rotayı bağlamak ve görüntülemek için bu bilgiyi OM Image Share (OI.Share) akıllı telefon uygulamasına yükleyin.
 • Bu modelde dikey video da desteklenir, böylece kamerada dikey yönde kaydedilen videolar dikey video dosyaları olarak kaydedilir, böylece herhangi bir düzenleme yazılımına gerek kalmadan sosyal medyada paylaşılmaları kolaylaşır.
 • Pro Çekim Modu, deklanşöre tam basılmadan 0,5 saniye önce kayda başlar ve 10 fps'de sıralı çekime devam eder, böylece uçan böcekler ve süt damlası taçları gibi zamanlaması zor çekimlerin çekimini kolaylaştırır.
 • Aralıklı Çekim 299'a kadar çekimi destekler. Çekim tamamlandıktan sonra otomatik olarak Hızlandırılmış Film oluşturulur. Aralıklı çekimde kullanıcılar, kareler arasındaki pozlamadaki ani değişikliklerle başa çıkmak için çekim aralığı önceliğini ve poz eşitleme işlemini ayarlayabilir.
 • Tough TG-7, onu iş amaçları için ideal bir seçim haline getiren İnşaat moduyla donatılmıştır.
 • RM-WR1 Kablosuz Uzaktan Kumanda, uzaktan çekime olanak tanır ve IP57 koruma sınıfı toza ve su sıçramasına dayanıklılık performansına sahiptir. Güç tasarrufu sağlayan tasarım, Bluetooth® Low Energy iletişimi yoluyla elde edilir.
 • USB Type-C terminaliyle donatılmış olan pil, fotoğraf makinesinin gövdesinde şarj edilebilir.

İsteğe bağlı satin alınabilinen aksesuarlar

Genel kullanım

CSCH-128 Silikon Kılıf

UC-92 Harici Şarj Cihazı

Makro Fotoğrafçılık

Bu aksesuarlar, yakın çekimlerde sıklıkla ortaya çıkan yetersiz nesne parlaklığını telafi eder. Her iki aksesuar da kameraya kolayca takılarak sıradan kullanıcılara harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan gelişmiş özellikler sunar.

LG-1 LED Kılavuz

FD-1 Flaş Difüzör

Su Altı Fotoğrafçılık

PT-059 Su Altı Kasa

FCON-T01 Balık Gözü Dönüştürücü

FCON-T02 Balık Gözü Dönüştürücü

TCON-T01 Telefoto Dönüştürücü

 

 

 

                                  

Yazdır e-Posta