• Anasayfa
  • Haberler
  • Yaz Akşamlarında Dolunayın Benzersiz Güzelliğini Canon İle Yakalayın
Yaz Akşamlarında Dolunayın Benzersiz Güzelliğini Canon İle Yakalayın
Haberler

Yaz Akşamlarında Dolunayın Benzersiz Güzelliğini Canon İle Yakalayın

Canon fotoğraf makinelerindeki teknolojiler sayesinde, dışarı çıkıp gece gökyüzünün muhteşemliğini yakalamak ise hiç olmadığı kadar kolay!

Tam kare, aynasız serisinden Canon EOS R8; kompakt tasarımı, 24,2 megapiksel tam kare CMOS sensörü ve düşük ışık performansıyla bu yaz gökyüzüne daha farklı bakmanızı sağlayacak. 

Gökyüzü hareketlerini mercek altına alma anlamına gelen astrofotoğrafçılık, hobi ile başlayıp sizi tutkuyla bağlayabilecek kadar güçlü. Bulutlu bir havada dünyanın en güzel dolunayını çıplak gözle görseniz bile istenilen pozu yakalamak bir hayli zordur.

Saniyelerin dahi önemli olduğu gökyüzü hareketlerini yakalayabilmek için günler öncesinden hazırlık yapmak, hava durumunu an be an takip etmek gerekiyor. Ve tabii en önemli etken ise düşük ışıkta bile sizi yarı yolda bırakmayacak bir fotoğraf makinesi… İşte bu konuda Canon EOS R8 sizi sizden daha iyi anlayarak en eşsiz gökyüzü fotoğraflarını çekmenizi sağlıyor. 

Yaratıcılığınızın başrolde olacağı dolunay fotoğrafçılığında Canon EOS R8’in daha iyi bokeh efektleri, geniş görüş açıları ve düşük ışık performansı aklınızı başınızdan alacak. Tam kare fotoğraf makinesi olan EOS R8, tam kare sensörün daha geniş bir görüş alanına sahip olması sayesinde sadece perspektifinize yaratıcı bir açı katmakla kalmıyor, aynı zaman kristal bir netlik de sunarak dolunayı en canlı haliyle yakalıyor. Bununla birlikte bokeh efekti ile de odak dışı bir arka planda gecenin puslu görüntüsünün ardından beliren dolunayı gölgeler yardımıyla ön plana çıkarıyor. 

Hem sizinle hem de fotoğraf makinenizle bütünleşecek bir lens seçmenin ise ortaya daha harika sonuçlar çıkardığını söylemek mümkün. EOS R8 ile adeta bir takım gibi hareket eden RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM lens, 2x zum ve 24-50 mm odak uzaklığına sahip küçük ve hafif yapısıyla kolay bir kullanım sunuyor. Görüntü sabitleme özelliğiyle de tripoda ihtiyaç duymadan düşük ışıkta bile gerçek üstü dolunay fotoğraflarını açığa çıkarıyor.

Canon EOS R8 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: fotoğraf, ileri fotoğrafçılık

Yazdır e-Posta