Yeni DJI Inspire 3 Karşınızda
Haberler

Yeni DJI Inspire 3 Karşınızda

Havadan sinematografinin zirvesinde DJI Inspire 3, eşi görülmemiş iş akışı verimliliği, kamera dili ve yaratıcı özgürlük sunuyor. 

Hepsi bir arada 8K kameralı drone, profesyonel düzeydeki film yapımcılarına herhangi bir çekimin potansiyelini tam olarak en üst düzeye çıkarma ve görünmeyene hakim olma gücü verir.

Güç ve Performansın Tanımı

I Inspire 3, hava direncini azaltmak için akışkan bir tasarımla aerodinamiği tamamen benimseyen yeni bir profesyonel kameralı dronedur...

Maksimum iniş hızı, Inspire 2’ye kıyasla, 9 m/s’den 10 m/s’ye yükselirken, dikey yükselme ve alçalma hızı 6 m/s ve 4 m/s’den 8 m/s’ye yükseldi.

Güçlü manevra kabiliyeti ile, hassas ve duyarlı bir kontrol ve 28 dakikaya kadar uzatılmış uçuş süresi sunar.

FPV kamera, görsel sensörler, konumlandırma antenleri ve depolama kartı yuvasının tümü, minimalist bir görünüm ve modern endüstriyel estetik için gövdeye sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş tasarımları benimser.

Inspire serisinin klasik dönüştürülebilir konfigürasyonunu miras alan Inspire 3, 360° Kaydırma ve Eğme Destek yapılarını destekleyen yepyeni bir tasarım kullanır. İniş takımı açıldığında, 80° yukarı açılı çekimi herhangi bir hata yaşanmadan destekler, görüntü yönetmenlerinin çarpıcı şekilde yenilikçi çekimler yapmasını sağlar.

Yüksek Hareket Kabiliyetine Sahip Hassas Uçuş Sistemi

Santimetre Düzeyinde RTK Konumlanıdrma

Inspire 3, santimetre düzeyinde doğruluk sağlayan ve mimarlık ve haritalandırma gibi sektörlerde kullanılan yüksek hassasiyetli RTK konumlandırma teknolojisini entegre eder. Küresel Navigasyon Uydu Sistemleri (GNSS) tarafından desteklenen geleneksel sayaç düzeyinde konumlandırma ile karşılaştırıldığında, RTK uçuşu yalnızca daha kararlı hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda uçuş rotası planlamasını daha doğru hale getirerek yaratıcı verimliliği önemli ölçüde artırır.

RTK antenleri, üç tür GNSS’ye (GPS, BeiDou ve Galileo) olanak tanıyan ve santimetre seviyesine kadar çift frekanslı konumlandırma sağlayan yeni bir kısıştırılmış seramik tasarımla gövdeye yerleştirilmiştir. Bir RTK ağını etkinleştirerek veya bir D-RTK 2 Mobil istasyonu kurarak, kullanıcılar herhangi bir ek modül monte etmeden son derece hassas konumlandırma elde edebilirler.

Çift Antenli Yönlendirme

Inspire 3’ün hem önü hem de arkası, uçuş doğruluğunu ve güvenliğini daha da artırmak için güçlü anti-manyetik parazit özelliği sağlayan yerleşik bir sıkıştırılmış seramik antene sahiptir.

Waypoint Pro

Hava sinematografisi için özel olarak tasarlanan Waypoint Pro, çok çeşitli özelleştirilmiş ayarlarla uçuş rotası ve çekim planlamasına olanak tanır. Yeni “Tekrarlanabilir Rotalar” ve “3D Dolly” modları ile yenilikçi bir otomatik çekim deneyimi kolayca elde edilebilir. Ek olarak, RTK santimetre düzeyinde konumlandırma, daha doğru uçuş rotası planlaması ve uygulaması sağlar. İster tek başına ister profesyonel bir ekipte çekim yapın, son derece karmaşık sahnelerde bile ustalaşmak için Waypoint Pro’yu kullanın.

Tekrarlanabilir Rotalar

Tekrarlanabilir Rotaları kullanarak, Inspire 3 otomatik olarak aynı rotada uçacak ve yükseklik, hız, gimbal açısı ve kamera ayarları gibi tüm önceden ayarlanmış parametreleri koruyacaktır. Aynı uçuş görevini tekrarlamak, görüntü yönetmenlerinin zor çekimleri zahmetsizce gerçekleştirmelerine veya gündüzden geceye veya mevsimden mevsime geçişleri yakalayan uzun süreli zaman aralıklarını kolayca oluşturmak için aynı yerde farklı zamanlarda uçmalarına olanak tanır.

3D Dolly

3D Dolly, bu cihazların sınırlamalarının çok ötesine geçerken film setlerinde bir vinci, kablo kamerasını veya dolly’yi simüle edebilir. Bir uçuş rotası planladıktan sonra görüntü yönetmeni, çekimin ihtiyaçlarına göre hız, yalpa açısı ve daha fazlası gibi parametreleri ayarlarken rota boyunca ileri geri hareket etmesi için uçağı manuel olarak kontrol edebilir. Bu, karmaşık sinema sınıfı kamera hareketlerini daha kolay ve verimli hale getirir ve gelişmiş görsel efektler sağlayabilir.

Spotlight Pro

Güçlü makine öğrenimi algoritmalarına dayanan Inspire 3, insanlar, araçlar ve tekneler için otomatik konu tanıma ve kilitlemeyi öncekinden daha hassas bir şekilde destekler.

Spotlight Pro’nun Takip modunu kullanırken, uçak ve gimbal kamera aynı yöne doğru yönlendirilir ve pilotun manuel çerçeveleme ayarlamaları yapmadan daire içine alınmış çekimler yapabilmesi için konu üzerinde kilitli kalır.

Çok Yönlü Algılama Sistemi

Inspire 3, her yöndeki engelleri algılayabilen ve uçmak için kapsamlı koruma sağlayan sağlam, çok yönlü bir algılama sistemi sağlayan dokuz sensörle donatılmıştır.

360° Yatay Görsel Sensörler / Üst Görsel Sensörler
Alt Görsel Sensörler / Alt ToF Sensörü

Özelleştirilebilir Engel Algılama

Ek olarak, Inspire 3, daha fazla uçuş güvenliği ve daha yaratıcı özgürlük sağlamaya yardımcı olacak yeni bir özelleştirilebilir işleve sahiptir.

Yatay, yukarı ve aşağı engel algılama bağımsız olarak etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir ve farklı senaryolara uyacak şekilde manuel olarak bir engel uyarı aralığı ayarlanabilir.

Ultra Geniş Gece Görüşlü FPV Kamera

Inspire 3, 3µm piksel boyutuna, 161° ultra geniş dfov’a ve 1080p / 60fps’ye kadar canlı yayınları iletme özelliğine sahip yeni bir 1/1.8 inç sensörlü FPV kamera ile donatılmıştır. Selefi ile karşılaştırıldığında, FOV yaklaşık iki katına çıkar. Bu FPV kamera, pilotların geceleri bile çevrelerini canlı ve net bir şekilde gözlemlemelerine ve daha yüksek düzeyde uçuş güvenliği sağlamalarına olanak tanıyan daha etkileyici ışık algılama özelliği sunar.

Full-Frame 8K Görüntüleme Sistemi

DJI’nin şimdiye kadarki en hafif Full-Frame üç eksenli gimbal kamerası olan X9-8K Air, Inspire 3’ün drone sinematografisini bir üst seviyeye çıkarması için özel olarak üretildi. DJI’nin en yeni görüntü işleme sistemine sahiptir, CineCore 3.0, 8K / 25fps’ye kadar dahili kaydı destekler SinemaDNG video yanı sıra 8K / 75fps Apple ProRes RAW video, birinci sınıf film ve televizyon yapımlarının ihtiyaçlarını karşılar.

Dual Native ISO

X9-8K Aır, Dual Native ISO’yu destekler. Tam kare 30 fps ve altında, film yapımlarında yaygın olarak görülen 24 fps’yi ve ticari ve televizyon yapımlarında kullanılan 25 fps’yi destekleyen EI 800/4000 sunar. 30 fps’nin üzerinde, EI 320/1600 mevcuttur.

14+ Dinamik Aralık Durağı

X9-8K Air, gün doğumu ve gün batımı gibi karmaşık aydınlatma senaryolarında zengin vurgu ve gölge ayrıntılarını yakalayan 14+ durak dinamik aralığı kapsar. Yüksek dinamik aralık, önemli pozlama ayarlamalarından sonra bile orijinal renkleri koruyarak düzenleme sonrası için daha fazla olanak sağlar.

DJI Montajlı Lensler

DJI’nin tescilli DL yuvasını devralan X9-8K Air, ek bir 18 mm F2.8 tam çerçeve ultra geniş lens ve yeni bir telefoto lensle uyumludur (daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülecektir) DL 24/35/50 mm’lik önceki tam çerçeve lens seçimlerinin üzerine F2.8. Beş lensin tümü hava sinematografisi için özel olarak üretilmiştir. Monokok karbon fiberden yapılmıştır.

DJI Sinema Renk Sistemi (DCCS)

DJI’nin olgun renk bilimi ve teknolojisine dayanan DJI Cinema Renk Sistemi, X9-8K Air’in hava sinematografisinin görünümünü yeniden tanımlayan otantik renkleri korumasını sağlar. Bu, doğal ortamlar ve kentsel manzaralar için geçerlidir ve ayrıca farklı ortamlarda ve aydınlatma koşullarında cilt tonlarını doğru bir şekilde yakalar. DCCS, DJI Ronin 4D gibi X9-8K Hava ve yer tabanlı sinema kameraları arasında zahmetsiz renk uyumu sağlayarak, film prodüksiyon sonrası düzenleme iş akışlarının ihtiyaçlarını karşılamak için havadan yere tutarlı renk stili sunar.

O3 Pro Video İletim ve Kontrol Sistemi  

DJI RC Plus

Inspire 3, olağanüstü bir dış mekan izleme deneyimi sağlamak için yerleşik 7 inç 1.200 nit yüksek parlaklığa sahip profesyonel düzeyde bir uzaktan kumanda olan DJI RC Plus ile birlikte gelir. Ayrıca, hızlı ve sezgisel kullanım sağlayan ön, arka ve üstte birkaç düğme ve kadranın yanı sıra bir HDMI çıkış bağlantı noktasına sahiptir. Düğme işlevleri, kullanıcıların alışkanlıklarına uyacak ve daha sorunsuz bir çalışma deneyimi sunacak şekilde de özelleştirilebilir.

Sinema Sınıfı O3 Pro Video İletimi 

Inspire 3, DJI’ın tek kontrol modunda maksimum 15 km ve çift kontrol modunda 12 km maksimum iletim mesafesi sağlayan en yeni sinema sınıfı video iletim sistemi olan O3 Pro ile donatılmıştır. Hem gimbal kamera hem de FPV kamera, 1080p / 60fps canlı yayınları ve 90 ms’lik ultra düşük gecikmeyi destekler. Inspire 2’nin Lightbridge video iletim sistemiyle karşılaştırıldığında, O3 Pro, iletim mesafesi, gecikme süresi ve genel kararlılıkta nesiller boyu bir sıçrama yaptı.

İlk kez, sette UHD izleme ve canlı yayın ihtiyaçlarını karşılamak için maksimum 5 km iletim mesafesi ile 4K / 30fps canlı yayınlar da destekleniyor.

İkili Kontrol İçin Bağımsız Bağlantılar 

İkili Kontrol için Bağımsız Bağlantılar Selefi ile karşılaştırıldığında, Inspire 3’ün çift kontrol deneyimi önemli ölçüde yükseltildi.

İki uzaktan kumanda canlı yayınları alabilir ve drone’u bağımsız olarak kontrol edebilir, böylece pilot ve gimbal operatörü sette farklı pozisyonlarda olabilir. Bu, Inspire 2’nin birincil ve ikincil kontrol bağlantılarını bağlama sınırlamalarını kırar.

Pilot hava aracı sinyalini kaybederse, gimbal operatörü artık güvenli bir şekilde eve dönmek veya doğrudan inmek için uçağın kontrolünü ele geçirebilir.

DJI PRO Ekosistemi ile uyumlu

DJI High-Bright Uzaktan Monitörü Destekler

RC Plus’a ek olarak Inspire 3, DJI High-Bright Uzaktan Kontrol Monitörünün ikinci bir uzaktan kumanda olarak kullanılmasına da izin veriyor. Uzaktan kontrol monitörü, canlı yayınları almak için doğrudan Inspire 3 ile eşleşebilir ve Ronin 4D El Tutacakları takıldığında gimbali ve odağı bile kontrol edebilir. Uzak monitördeki HDMI ve SDI bağlantı noktaları, diğer izleme cihazlarına canlı yayınlar da verebilir.
 

DJI Three-Channel Takip Odağını Destekler

DJI PRO ekosisteminin bir üyesi olan, yeni DJI Three-Channel takip odağı, O3 Pro iletim sistemi aracılığıyla Inspire 3’e kontrol sinyalleri iletebilir. Three-Channel takip odaklamasıyla, entegre bir kablosuz izleme ve kontrol deneyimi sunmak için uzaktan odak kontrolü ve kademesiz diyafram ayarlamaları sağlayabilir.
 

DJI Master
Wheels Destekler

DJI High-Bright Kablosuz Monitör ikinci denetleyici olarak eşleştirildiğinde, Inspire 3’ün gimbal, DJI Master Wheels kullanılarak kontrol edilebilir. Bu sayede görüntü yönetmenlerinin çalışma alışkanlıklarını karşılamak için Ronin 2 ile eşit bir gimbal kontrol deneyimi sağlayabilir.
 
DJI Transmission Destekler
 
DJI Transmission ile Inspire 3, sette genişletilmiş izlemeyi destekler. Yayın modu etkinken bir RC Plus’ı bir DJI Video Vericisine bağlayın. Daha sonra, canlı yayınlar sınırsız sayıda uzak monitöre aktarılarak koordinasyon verimliliği daha da artırılabilir.
 

Efektif Full Senaryo Çalışması

Dual-Battery Sistemi

Inspire 3, optimize edilmiş güvenilirlik ve performans için en son pil kimyası teknolojisini kullanan yeni bir TB51 çift pil sistemi ile donatılmıştır. TB51 piller, TB50’ye kıyasla daha küçük, daha hafif, daha akıcı ve daha yüksek voltajlıdır. Maksimum 28 dakikalık uçuş süresi sağlarlar.

Pilin sıcaklığı 18° C’nin (64 ° F) altına düşerse, pil, -20 ° C’ye (-4 ° F) kadar düşük sıcaklıklara sahip yerlerde bile yeterli uçuş performansını koruyarak bir otomatik ısıtma işlevini tetikler.

Yeni Pil Şarj Merkezi

Tamamen yeni katlanabilir pil şarj merkezi, şarj verimliliği ve dep100’e kadar şarj edebilir. Ürünle birlikte verilen 65W USB-C port, RC Plus’ı şarj etmek için de kullanılabilir.

DJI PRO SSD 1 TB Dahili

Ürünle birlikte verilen DJI PROSSD 1TB, maksimum 900Mbps okuma hızını destekler ve görüntüler, bir kart okuyucuya ihtiyaç duymadan doğrudan sağlanan USB-C’den USB-C’ye kablo aracılığıyla bir bilgisayara aktarılabilir.
 
 
Depolama ve Taşıma
 
Yeni tasarlanan tekerlekli çanta, uzatılabilir bir tutacak, iki yan tutacak ve dört adet 360 derece hareket tekerleği ile donatılmıştır, bu da geçişleri ve taşımayı zahmetsiz hale getirir. Ek olarak, ek güvenlik için iki numaralı kilit donatılmıştır. İyi tasarlanmış tekerlekli çanta, bir drone, bir X9-8K Air gimbal kamera, iki RC Plus uzaktan kumanda, dört lens, on iki pil, iki pil şarj merkezi, üç pervane seti ve diğer öğeleri saklayabilir. Yeni katlanabilir hızlı açılan pervanelerin saklanması kolaydır ve her uçuştan önce yeniden kurulum gerektirmez.
 

Yazdır e-Posta