Murat Arık ''Portreler Fotoğraf Sergisi'' Emaar'da
Haberler

Murat Arık ''Portreler Fotoğraf Sergisi'' Emaar'da

Murat Arık, 15 Ocak- 5 Şubat tarihleri arasında ‘’Murat Arık Portreler Fotoğraf Sergisi’’yle Emaar Arthub’ın ev sahipliğinde sanatseverlerle buluşuyor.

Arık, sanat hayatı boyunca kadrajına aldığı kişilerin portre fotoğraflarının seçkisinden oluşacak bu sergide sanat dünyasından iş dünyasına birçok ünlü ismi takipçileriyle buluşturuyor.

Asıl amacının sürdürülebilir bir sergi serisiyle sanatını anlatmak olduğunu belirten Arık, 2023 yılında yurtdışı projeleri için bugünden hazırlıklara başladığını belirtti.

15 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında ziyarete açık olan ‘’Murat Arık Portreler Fotoğraf Sergisi’’nde tek edisyon baskılardan satışa sunulacak siyah beyaz portre fotoğraflardan elde edilecek gelir, ‘’Eğitimde Destek’’ amacıyla anlaşmalı kuruma bağışlanacaktır.

15 Ocak saat 13.00 ‘da yapılacak lansman açılışı ve 21 gün sonunda “Murat Arık ile Fotoğraf Üzerine” söyleşisiyle son bulacaktır.

Jomo Creative organizasyonuyla, Emaar Arthub’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Murat Arık Portreler Fotoğraf Sergisi’’, 15 Ocak– 5 Şubat 2023 süresince 10.00-22.00 saatleri arasında Emaar Arthub’da ziyaret edilebilir.

Sanata dair ne varsa gölgesiyle, ışığıyla zamana bir parça ‘’iz’’ bırakmak istedik diyen Arık, “Birlikte üretmeye, bir şeyleri değiştirmeye devam ederken, bu değişimin ruhlarda huzurun izlerini bırakmalarını diliyorum.”

Sergide Fotoğrafı Yer Alan İsimler:

Haluk Bilginer, İsmail Hacıoğlu, Selim Bayraktar, Melis Babadağ, Hazal Şenel, Mert Turak, Bahar Süer, Ceren Benderlioğlu, Cenk Eren, Botan Beyaz, Berna Çağlar, Özge Özkaplan, Aşkım Kapışmak, Tolga Evren, Gökhan Çınar, Hakan Gence, Burak Şafak, Hande Nur Tekin, Kenan Acar, Onur Durmaz, Nil Sude Albayrak, Semih Ertürk, Hakan Aysev, Cenk Kangöz, Yahhya, Onur Ayçelik, Ece Üner, Zilan Duru, Kutay Sungar, Tuba Rüya Görgün, Tara Mamedova, Coşkun Karademir, Ebru Helvacıoğlu, Onur Akbay, Deniz Bayramoğlu, Deniz Çatalbaş, Güney Ayhan, Hakan Gence.

Fotoğraf Sanatçısı Murat Arık Hakkında

19 Aralık 1993 yılında Kütahya’da doğdu. İki yaşında, ailesiyle Muğla Fethiye’ye yerleşen Arık, ilkokul ve ortaokul eğitimini Fethiye'de tamamladı.

2008 yılında İstanbul’a taşınan Arık lise eğitim döneminde kendisinin ve çevresinin keşfettiği fotoğraf çekme yeteneği kendisini bir arayışa sürükledi ve 2009 yıllarında fotoğraf stüdyosunda çalışmaya başladı. Uzun yıllar birçok fotoğraf stüdyosunda hem eğitimine devam ederek hem de çalışarak kendini geliştirdi.

Mesleğe başladığı günden itibaren edindiği tecrübeler ve doğrudan duygularla bağlantılı, filtreler veya araçlar olmadan sade ve samimi fotoğraflar kareleriyle kendi tarzını oluşturan Arık, kariyerinde Sanat ve İş Dünyasından birçok ünlü isim ve ünlü markalarla çalışma fırsatı yakaladı.

2021 Yılında, iş dünyasının 70 önemli isminin siyah beyaz portre fotoğrafları ve biyografilerinin yer aldığı 70 Çizgi kitabını hayata geçirdi. Bu proje, İş Dünyasında 2 ödüle layık görüldü.

Halen fotoğraf çekimlerine kişisel ve kurumsal olarak devam eden Murat Arık evli ve bir kız çocuk babasıdır.

SERGİ ALANI: Emaar Square AVM -2.KAT ArtHub Üsküdar/İstanbul

Etiketler: etkinlikler, fotoğraf

Yazdır e-Posta