Haliç ve Semtleri Sergisi İFSAK’ta Açılıyor
Haberler

Haliç ve Semtleri Sergisi İFSAK’ta Açılıyor

Timurtaş Onan Proje Grubu’ndan 17 katılımcının fotoğraflarıyla oluşturulan "Haliç ve Semtleri" adlı proje sergisi açılıyor. Sergi, 5–23 Kasım 2022 tarihleri arasında İFSAK Galeri’de ziyaret edebilir.

Danışman Timurtaş Onan proje sergisiyle ilgili olarak “Çok kültürlü ve çok dinli yapısıyla kardeşliğin sembolü olan Haliç semtleri, günümüzde tüm dünyadan ziyaretçilerin uğrak yeri. Tarihi konakları, kiliseleri, sinagogları, camileri ve yaşam dolu sokakları ile fotoğrafçılar ve sinemacılar için olağanüstü bir plato. İki yakasının dört köprü ile birbirine bağlı olması da görsel açıdan çok cazip kılıyor Haliç’i” diyor. Onan sözlerine şöyle devam ediyor: “Son yıllarda İstanbul genelinde, kentin tarihi kimliği ve mimarisi ile uyumlu, işlevsel bir dönüşüm sağlanamadığı için, Haliç ve semtlerinin de gerek dokusu, gerek sosyo-kültürel yapısı olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu yüzden kent kimliğine ilişkin belgesel ve sosyal sorumluluk projeleri, günden güne önem kazanmaktadır. Proje katılımcıları bu bilinç ile Haliç’teki yaşamı, sosyal açıdan da yorumlarını katarak, estetik bir bakışla fotoğrafladılar.”

Haliç ve Semtleri Sergisi katılımcıları (alfabetik sırayla): Gamze İnce, Harika Topaloğlu Yücel, Kıvanç Şamhal, Lina Basmacı, Murat Erkan, Neslihan Harmancı, Neşe Karaarslan, Nilüfer Ozan, Nurdan Turan, Önder Güvel, Semiha Berkem, Seval Genç, Sevil Gürel Peker, Tanar Çakmacı, Tulû Erzene, Zerrin Altınkök ve Ziynet Parlar.

Etiketler: sanat, etkinlikler, fotoğraf

Yazdır e-Posta