• Anasayfa
  • Haberler
  • Singapur Hava Yolları, İGA İstanbul Havalimanı Ve Havaş ile Türkiye Faaliyetlerinin 35. Yılını Kutladı
Singapur Hava Yolları, İGA İstanbul Havalimanı Ve Havaş ile Türkiye Faaliyetlerinin 35. Yılını Kutladı
Haberler

Singapur Hava Yolları, İGA İstanbul Havalimanı Ve Havaş ile Türkiye Faaliyetlerinin 35. Yılını Kutladı

Singapur Hava Yolları'nın İstanbul Atatürk Havalimanı'na gerçekleşen ilk uçuşundan sonra (29 Ekim 1987) düzenlenen tüm uçuşlar Türkiye ve Singapur arasındaki turizm, kültürel, ekonomik ve siyasi olaral ilk kalıcı ilişkilerin kurulmasına yardımcı oldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı'na gerçekleşen ilk uçuş, 'Singapur Hava Yolları, Doğu ile Batı'nın birleştiği yere uçan ilk Güneydoğu Asya Hava Yolu olacak' sloganını taşıdı. 

Singapur Hava Yolları 1987 yılındaki seferlerine Boeing 747-SUD ile başlamış ve daha sonra B747, B772, B773 modelleriyle birçok sefer düzenlemiştir. 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren ise şu anda filosundaki en modern uçak modeli olan A350 – 900 ile İstanbul - Singapur arasında haftada 4 sefer ile uçuşlarına devam etmektedir. SIA Grup, 6 yıl 3 aylık ortalama yaşı ile en genç ve yakıt verimliliği en yüksek filolardan birine sahiptir.

1987 yılında Singapur Hava Yolları sırasıyla Frankfurt, Manchester, Dhahran, Dubai ve Atina gibi çeşitli ve değişen ara duraklardan İstanbul'a uçtu. 2010 yılından itibaren ise İstanbul ve Singapur arasında direkt uçuşlar yapmaya başladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümüne denk gelen bu özel günde, 29 Ekim 2022 tarihinde, Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Sn. Hongyao Hu, Singapur Hava Yolları'nın 1987 yılından bu yana süregelen yer hizmetleri partner şirketi olan Havaş’ın Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sn. Engin İdemen ve Nisan 2019'dan bu yana faaliyet gösterdiği İGA İstanbul Havalimanı Havacılık Geliştirme Müdürü Sn. Gökhan Dölek ile biniş kapısında yıl dönümü kurdelesini kesti. Check-in ve uçağa biniş sırasında tüm yolculara hediye ve çikolata dağıtıldı.

35 yıldır hiçbir koşulda Türkiye'den ayrılmayan Singapur Hava Yolları, Türkiye ile Singapur arasındaki kültürel, ticari ve insani köprü olmaya devam etmeyi planlıyor.

Singapur Hava Yolları Hakkında:

Singapur Hava Yolları, 1947 itibarıyla Malezya - Singapur Hava Yolları'nın kuruluşundan bu yana 75 yıldır sektör standartlarını belirliyor. 1972 yılında Singapur'un ulusal hava yolu oldu ve bu doğrultuda uluslararası uçuşlara başladı. Star Alliance üyesi olan Singapur Hava Yolları, geçtiğimiz 75 yılda dünyanın en iyi ve en çok ödül alan hava yollarından biri haline geldi.

 Havaş Hakkında:

TAV Havalimanları kuruluşu Havaş, Türkiye’de 29 havalimanında yurt dışında da Hırvatistan’ın Zagreb ve Letonya’nın Riga havalimanlarında faaliyet gösteriyor. 1958’de kurulan ve Türkiye’nin en köklü yer hizmetleri markası olan Havaş, İstanbul, Antalya, Ankara ve İzmir havalimanlarında antrepo hizmeti veriyor.  Şirket; yer hizmetleri, kargo ve antrepo hizmetlerinin yanı sıra havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı da gerçekleştiriyor.

İGA İstanbul Havalimanı Hakkında:

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük altyapı projesi olan İGA İstanbul Havalimanı'nın 29 Ekim 2018'de hizmete açılan ilk etabı; 6 Nisan 2019 tarihinden itibaren havalimanı tüm üniteleri ile ve tam kapasiteyle hizmet vermektedir. 76,5 milyon metrekarelik bir alanı kaplayan yeni havalimanı, Asya, Afrika ve Avrupa arasında küresel bir merkez olarak hizmet veriyor. İnşaatın dört fazda tamamlanması planlanıyor. Birinci faz kapsamında İstanbul Havalimanı 3 bağımsız ve 2 yedek olarak toplam 5 pist, bir terminal binası ve 90 milyon yolcu kapasiteli hava trafik kontrol kulesi ile faaliyet gösteriyor. Havalimanının tüm etapları faaliyete geçtiğinde tesisin 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşması bekleniyor.

Etiketler: istanbul

Yazdır e-Posta