• Anasayfa
  • Haberler
  • Canon’un Sponsorları Arasında Yer Aldığı Cappadocia Ultra-Trail® Yoğun Katılım ile 8. Kez Gerçekleştirildi
Canon’un Sponsorları Arasında Yer Aldığı Cappadocia Ultra-Trail® Yoğun Katılım ile 8. Kez Gerçekleştirildi
Haberler

Canon’un Sponsorları Arasında Yer Aldığı Cappadocia Ultra-Trail® Yoğun Katılım ile 8. Kez Gerçekleştirildi

Olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya, bu yıl 8. kez gerçekleşen Salomon Cappadocia Ultra-Trail® yarışına ev sahipliği yaptı. Yarışmanın tüm özel anları Canon ile ölümsüzleştirildi.

75 ülkeden, 2.224 koşucu Kapadokya’nın masalsı atmosferinde koştu. Rekorlar kırıldı, mücadele ve dostluk dolu yepyeni hikayeler yazıldı. 

Bu yıl 8. kez gerçekleştirilen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, 119 km’lik yarış, sahip olduğu üç farklı parkuru, yepyeni takım oyunları ve 75 ülkeden 2224 sporcunun katılımıyla Kapadokya’da yeni bir heyecana sahne oldu.

Sportif değerinin yanı sıra, Kapadokya’nın tanıtımı, spor turizmi ve sosyal fayda açısından büyük bir etki yaratan dünyanın en iyi Ultra-Trail yarışlarından birisi olarak kabul edilen Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2022, yüksek katılımcı ile bölge ekonomisine de büyük katkı sağladı. Ürgüp ve çevresinde otel dolulukları yüzde 100’e ulaştı ve organizasyon için Kapadokya’ya gelen kişilerden yaklaşık 1.000 ziyaretçi, balon turlarına katılım gerçekleştirdi. Ayrıca yarışmayı yerli-yabancı yaklaşık 65 medya mensubu takip etti. 

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner, Canon Kurumsal ve Pazarlama İletişimi Müdürü Gizem Şenyurt, Argeus Travel & Events Sahibi Aydın Ayhan Güney, Salomon Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Atilla Kuduoğlu ve diğer sponsor marka temsilcilerinin katıldığı basın toplantısı Yunak Evleri Kapadokya Kaya Otel’de gerçekleştirildi.

Organizasyonun ana yarışı olarak konumlandırılan 119 km’lik Salomon Cappadocia Ultra-Trail®-CUT 119, büyük heyecana sahne oldu. Bu parkuru erkeklerde 12:20:57 derecesiyle Türk koşucu Oğuzhan Emre Singer kazanırken, kadınlarda 16:23:11 derecesiyle Ukraynalı koşucu Ivana Kolaric birinciliği göğüsledi. Organizasyonun son gününde ise özel bir koşu gerçekleştirildi. Kapadokya Çocuk Koşusu ile çocuklar dünya şampiyonları ile koşu deneyimi yaşadı. Minik sporcular, kendileri için tasarlanmış özel tişörtlerle koşuyu gerçekleştirdi. 

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya’nın kalbini görme fırsatı sunan bu özel yarışın anları Canon elçisi ve etkinliğin resmi fotoğrafçısı Onur Çam tarafından ölümsüzleştirildi. Çekilen eşsiz kareler ise geçtiğimiz yıl da olduğu gibi yine Canon Pixma G640 & G540 model yazıcılar ile basılarak bir sergi haline getirilecek. Fotoğraflardan elde edilecek gelir Atletizm Derneği’ne bağışlanacak. Bununla birlikte Canon, yarış süresince açtığı stant ile ürünlerini etkinlik katılımcılarıyla buluşturdu. Lansmanı kısa süre önce gerçekleştirilen EOS R7, EOS R10 ve çeşitli kullanım amaçlarına uygun yeni RF lens modellerinin yanı sıra yeni Canon fotoğraf yazıcısı Selphy CP1500 ziyaretçilerin incelemesi adına stanttaki yerini aldı. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği stant büyük beğeni aldı.

EOS R7 ve R10

 EOS R7 ve R10, EOS R Sisteminin avantajlarını popüler APS-C görüntü sensörü formatıyla birleştiren ilk APS-C EOS R Sistemi aynasız fotoğraf makineleri olmalarıyla öne çıkıyor. APS-C formatı, fotoğrafçılığa ilgi duyanlara, amatör fotoğrafçılara ve içerik üreticilerine önemli avantajlar sunuyor. Bu formatla hızlı ve yüksek performanslı fotoğraf makinelerinin özelliklerini taşıma potansiyeli yakalanıyor. 

EOS R7, serideki üst modellerden ilham alınarak kullanıma sunulan olağanüstü hız ve takiple otomatik odaklanma özellikleri sayesinde vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılarının beğenisini topluyor. 

EOS R10 güçlü ve çok yönlü bir fotoğraf makinesi olarak, hareket halinde yaşam tarzı çekimler gerçekleştiren içerik üreticilerine ve fotoğrafçılara uygun, etkileyici fotoğraf ve video performansı sunuyor.

Anı kolayca yakalama konusunda sınıfında lider performans sunan EOS R7 ve EOS R10, 15 kare/sn’de bir APS-C EOS fotoğraf makinesinin sunabileceği en hızlı kesintisiz mekanik deklanşöre sahip olduğu gibi 30 kare/sn ve 23 kare/sn elektronik deklanşöre sahip olmasıyla rakip tanımıyor. 

Yeni RF Lensler

Yeni RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM ve RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM modelleri, EOS R7 ve EOS R10 için daha hafif ve çok yönlü seçeneklerin olmasını sağlıyor. Optik IS özellikli, 35 mm eşdeğeri odak uzaklığı sunan bu lensler, manzaralardan portrelere, yiyeceklerden vlog’lara kadar her şeyi çekebiliyor. RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, seyahatlerde kullanıma çok uygun olmasını sağlayan kompakt tasarımı ve lensi geri çekme mekanizması sayesinde gündelik çekim için ideal çok amaçlı bir lens olarak konumlanıyor. Geniş açıdan telefoto uzunluklarına kadar kuşatan yüksek büyütme oranlı bir zum lensi olarak, gündelik sahnelerde makro fotoğrafçılığın keşfedilmesi için MF modunda 0,59x maksimum büyütme oranına ulaşabiliyor.

PIXMA G540 ve PIXMA G640

Üçü bir arada model PIXMA G640 ve tek işlevci yazıcı PIXMA G540, yüksek hacimli fotoğraf baskısını destekliyor. FINE yazıcı kafası ve altılı ChromaLife 100 boya bazlı mürekkep seti donanımına sahip olan bu modeller, canlı ve keskin baskı alınmasına olanak tanıyor. Yüksek kapasiteli baskı sağlayan MegaTank mürekkep şişeleri, basit bakım ve gelişmiş medya desteğiyle birlikte bu yazıcılar, yoğun baskı taleplerini karşılaması gereken fotoğraf baskı merkezlerinin iş akışlarını kolaylaştırıyor.

SELPHY CP1500

Kompakt ve hızlı Canon SELPHY CP1500, kullanıcıların kartpostallardan, kare formatlara ve mini çıkartmalara 100 yıla kadar dayanacak yüksek kaliteli baskılar almasını sağlıyor. Yazıcı ile düğünler, aile buluşmaları ve diğer özel günlerde davetiye ve teşekkür notlarını hızlıca alabilir, gündelik hayatta, tatillerde, partilerde ve etkinliklerde çekilen hatıralarınızı her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Üstelik herhangi bir fotoğraf baskı merkezine gitmeden. SELPHY CP1500, aynı anda sınırsız sayıda akıllı telefona bağlanabilir olmasıyla da öne çıkıyor.

EOS R7 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

EOS R10 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

PIXMA G540 ve PIXMA G640 yazıcılar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Canon SELPHY CP1500 hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: etkinlikler, canon, ileri fotoğrafçılık

Yazdır e-Posta