Sanatın Kalbi Piyalepaşa İstanbul'da Atıyor
Haberler

Sanatın Kalbi Piyalepaşa İstanbul'da Atıyor

Polat güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul; sanatın öncü platformları ART ON, artSümer, MARTCH, MERKUR, PI ARTWORKS, PROCTOCINEMA VE ZILBERMAN’ın yeni sergileriyle modern sanat yapıtlarını sanatseverlerin ilgisine sundu.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Serdar Bilgili, Sarp-Eda Evliyagil gibi koleksiyonerlerin ve sanatçıların ziyaretiyle 14 Eylül’de kapılarını açan sergiler Sonbahar boyunca misafirlerini ağırlamaya devam edecek.  

Polat güvencesi ile şehre yeni bir sanat rotası kazandıran Piyalepaşa İstanbul; sanat tutkunlarını Polat Piyalepaşa Çarşı’nın içinde yer alan Sanat Meydanı’ndaki 7 özel galerininyeni sergilerini keşfe davet ediyor.Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Serdar Bilgili, Sarp-Eda ve Serra Evliyagil, Maria-Yahşi Baraz, Haluk-Vildan Yücelsin, Ari Meşulam gibi koleksiyonerlerin;  Aslı Sümer, Sabiha Kurtulmuş, Moiz Zilberman, Oktay Duran, Zeynep Çilek Çimen, Mustafa Horosan ve Kerimcan Güleryüz gibi sanat dünyasının değerli isimlerinin katılımı ile 14 Eylül’de kapılarını açan sergi Sonbahar boyunca devam edecek.

.artSumer “Emanet Zamanı”, Martch “Bir Politikacıdan Duymak İstemediğim Her Şey”, Merkur “Ne Gam Baki, Ne Dem Baki”, Pi Artworks “Bir Hatıradan Fazlası”, Proctocinema “Yerinde Koşmak” ve Zilberman “Sarmaşık” sergileri Piyalepaşa’da sanat izleyicisinin keşfine hazır.

 

Sarmaşık; Başak Şenova Küratörlüğünde Zilberman’da

Zilberman,“Sarmaşık” başlıklı karma sergisinde; Küratörlüğünü Başak Şenova'nın üstlendiği ve Heba Y. Amin, Omar Barquet, Burçak Bingöl, Yane Calovski, Ramesh Daha, Memed Erdener, Didem Erk, Fatoş İrwen, Zeynep Kayan, Azade Köker, Bronwyn Lace, Marcus Neustetter, Cristiana de Marchi, Larry Muñoz, Maarit Mustonen, Egle Oddo, Erkan Özgen, Bochra Taboubi, Cengiz Tekin, Simon Wachsmuth ile Verena Miedl-Faißt/Nirual Kenabru gibi isimlerin eserleri yer alıyor.

Protocinema  “Yerinde Koşmak” başlıklı sergisi ile Piyalepaşa İstanbul’da

Beatriz Santiago Munoz, David Horvitz ve Onur Karaoğlu’nun yapıtları sanatseverler ile buluşuyor.Sergi, fikirlerin, suyun ve bedenlerin dolaşımını ve dolaşımın doğasında çelişkileri irdeleyen yapıtları bir araya getiriyor. Yerinde Koşmak’da sanatçıların üç ayrı pozisyonu - Santiago Muñoz aracılığıyla askıya alınma, Horvitz’le düzenlenmiş hareketlilik ve Karaoğlu’yla doğa ve hayal gücünün serbest akışını uzlaştırıyor.

Mustafa Horasan’ın “Ne Gam Baki, Ne Dem Baki” Sergisi Merkur’de!

Beral Madra’nın sergi metnini yazdığı, Mustafa Horasan’ın kişisel sergisi “Ne Gam Bâki, Ne Dem Bâki” 14 Eylül- 15 Ekim 2022 tarihleri arasında MERKUR’de izlenebilecek.

Horasan'ın resimlerinde 2010'dan günümüze almaşık bedenler alacakaranlığın ürkütücü ortamından uzaklaşır, boşluğa yerleşir, bağımsızlaşır, özgürleşir, sadeleşir. Sürrealist anlatı doğrudan bedenlerin doğayla bütünleşen imgelerine odaklanır; izleyici Horasan'ın sunduğu hakikati bu almaşık bedenlerin taşıdığı göstergeler üstünden yorum yapmaya çağrılır.

MERKUR’'de izlenen resim dizisinde de, Horasan 2018'de Ankara Siyah Beyaz Galeri'deki Serseri Örümcek başlıklı sergideki resimlerinde izlenen insan ve hayvanı bütünleştiren figürlerini bu kez iki yıldır yaşanan küresel virüs felaketini yaşayan dünyaya yerleştiriyor.  Horasan bu dizide üretimindeki yeni bir değişimi sunuyor. 

Art Sümer’ de, Gözde İlkin’in eseri olan ve Küratörlüğünü Duygu Demir’in üstlendiği “Emanet Zemin” yapıtı 14 Eylül – 12 Kasım tarihlerinde sanatseverler ile bir arada olacak. Pi Artworks’un “Bir Hatıran Fazlası” sergisi 29 Ekim’e ve  Martch’ın “Bir Politikacıdan Duymak İstemediğim Her Şey isimli sergisi 5 Kasım’a kadar Piyalepaşa İstanbul, Polat Piyalepaşa Çarşı, Sanat Meydanı’nda görülebilir.

 

Piyalepaşa İstanbul Hakkında:

Gayrimenkul sektörünün öncü oyunculardan biri olan Polat, 65 yılı aşkın tecrübesi ile hayata geçirdiği Piyalepaşa İstanbul sanat ve gastronominin yeni rotası olmaya devam ediyor. Polat Piyalepaşa Çarşı karma konsepti, merkezi lokasyonu,otopark ve ferah mekanların avantajı ile sanat severlere konforlu ve keyifli bir sanat deneyimi sunuyor. Beyoğlu İstiklal Caddesi, Karaköy, Kabataş, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi şehrin cazibe merkezlerine birkaç dakika mesafede yer alan Polat Piyalepaşa Çarşı, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantılarına, Dolmabahçe ve Kağıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yakın bir konumda.

Yüksek tavanlı ve geniş vitrinli mağazalarıyla açık havada alışveriş deneyimi sunan Polat Piyalepaşa Çarşı, çocuklara özel oyun deneyim alanları, sanatın öncü galerileri, zengin gastronomi kültürü oluşturduğu ikliminde sanatseverleri bekliyor.

 

Etiketler: kültür, istanbul

Yazdır e-Posta