• Anasayfa
  • Haberler
  • Kayapınar “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” Başladı
Kayapınar “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” Başladı
Haberler

Kayapınar “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” Başladı

Kayapınar Belediyesi ve Kayapınar Kaymakamlığı işbirliğiyle organize edilen ve 15-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” dün başladı.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman düzenlenen basın toplantısı ile etkinliğin startını verdi.

Başkan Karaman, birbirinden değerli Ulusal, Yerel ve Uluslararası fotoğraf sanatçılarının katılımıyla Diyarbakır ve Kayapınar'ın kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerinin tanıtımını yapabilmek ve kentin fotoğraf arşivini yeni eserlerle zenginleştirebilmek için "Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri" etkinliğini düzenlediklerini ifade ederek, "Bu etkinliğimizde sanatçılarımız 3 gün boyunca İlimiz ve ilçemizdeki tarihi, kültürel ve doğa yerlerini fotoğraflayacaklar. Buradaki tek hedefimiz ilçemizi ve 33 medeniyete beşiklik etmiş Diyarbakır'ımızın tanıtımına katkı sunmaktır. Böylelikle de Diyarbakır'da yaşayan vatandaşlarımızın da kültürel ve sanatsal gelişmelerine destek olarak özellikle fotoğraf sanatına ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmaktır. Bir diğer hedefimiz ise günümüzün yarınlara taşınmasıdır" diye konuştu.

Fotoğrafçılar Canon R serisi hakkında konuşuyor

Çağrılı Fotoğraf Günleri organizasyonu ile şehrin o günler içindeki tarihi de kayıt altına alınacağına değinen Başkan Karaman, "Sanatçılarımız tarafından üretilen fotoğrafların Kayapınar fotoğraf arşivine aktarılması bizler için çok değerlidir. Çünkü hem fotoğraf arşivimiz zenginleşecek hem de tarih adına belge niteliğinde bir fotoğraf arşivi oluşturmuş olacağız. Ayrıca sanatçılarımız ve halk arasında bir sinerji yaratabilmek ve sanatçılarımızın fotoğraf sanatının inceliklerini vatandaşlarımız ile paylaşabilmesi için Kayapınar Halk Eğitim Merkezinde söyleşiler düzenleyeceğiz. Bizler Kültüre ve Sanata Dost Kayapınar Belediyesi olarak daha öncede kültürel etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı ben tekrardan hepinize teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Kayapınar’da Dengbej

Etiketler: kültür, sanat, etkinlikler, fotoğraf

Yazdır e-Posta