• Anasayfa
 • Haberler
 • LS-P5 ile Tanışın: Hepsi Bir Arada Yüksek Çözünürlüklü Doğrusal PCM Kaydedici
LS-P5 ile Tanışın: Hepsi Bir Arada Yüksek Çözünürlüklü Doğrusal PCM Kaydedici
Haberler

LS-P5 ile Tanışın: Hepsi Bir Arada Yüksek Çözünürlüklü Doğrusal PCM Kaydedici

Yeni kayıt cihazı, profesyonel film yapımcıları, YouTube meraklıları, müzisyenler ve diğer kullanıcılar için ideal olan küçük bir cihazda benzersiz ses kalitesi sunarak, LS Serisi ses kayıt cihazlarının ünlü ses kalitesini ve çok yönlülüğünü kompakt ancak sağlam bir tasarımda sunar ve hareket halindeyken ideal bir arkadaştır.

LS-P5 Öne Çıkan Özellikleri

 • Gerçeğe yakın ses üretmek için Üstün 3-Mic Mikrofon Teknolojisi.
 • Geliştirilmiş Yönlülük. Şimdi genişten dara 21 ayar seviyesi ile.
 • 125dB'ye kadar Mikrofon Ses Basıncı Seviyesi (SPL)
 • PCM'de kayıt (44.1/48/88.2/96kHz, 16/24bit, Mono/Stereo), FLAC (PCM formatlarıyla aynı), MP3 (320 kps'ye kadar)
 • Dahili Bluetooth Kulaklık Ses İzleme (10 m/32 ft'ye kadar).
 • Mesafe kaydı için Akıllı Telefon Uygulama Kontrolü (10 m/32 ft'ye kadar)
 • 3.5 Kulaklık çıkışı, MIC-IN & LINE-IN ile Geliştirilmiş Bağlantı.
 • Otomatik, Manuel ve Akıllı Kayıt Modları.
 • Arduvaz Tonu ve Test Tonu.
 • 16 GB Dahili Bellek ve MicroSD XC I Yuvası (2 TB'a kadar).
 • Birlikte verilen şarj edilebilir Pillerle 37 Saate Kadar Pil Ömrü
 • Kompozit USB Mikrofon Modu.
 • Boyutlar: 39,6 x 112,2 x 16,1 mm.
 • Ağırlık: 78g (piller dahil)

LS-P5, 4K/60 video çekebilen OM-1 amiral gemisi gibi en yeni OM SYSTEM kompakt Micro 4/3 kamera modelleriyle birlikte, mükemmel hepsi bir arada ses yakalama cihazı sağlayarak içerik oluşturucuların seyahat, belgesel, etkinlik, düğün veya müzik videoları için ideal olan yüksek çözünürlüklü sesle. profesyonel video üretmesini sağlar.  Bu kombinasyon ayrıca YouTube videoları, etkileyiciler ve içerik oluşturucular için mükemmel ses sunar.

Yeni ve geliştirilmiş yüksek performanslı mikrofon sistemi TRESMIC II ile donatılmış LS-P5, genişletilmiş frekans tepkili stereo ses yakalama ve Doğrusal PCM veya FLAC 96kHZ/24bit formatında yüksek çözünürlüklü kayıtlar sunar. Bu cihaz, yönlendirmeli Yakınlaştırma kontrolü yapabilen üç adet yerleşik yüksek performanslı yönlü mikrofon içerir. Her mikrofonun yönlülüğünün dengeli ayarlanması, orijinal ses kaynaklarını düşük frekanslardan yüksek frekanslara kadar güvenilir bir şekilde kaydetmeyi mümkün kılar ve hassas sesleri tam olarak duyduğunuz gibi yakalar. Cihaz, üç mikrofondan gelen girişi karıştıran ve ses kalitesini korurken yönü 21 seviyede ayarlayan işlevsellik ile donatılmıştır. Ek olarak, mikrofonlar, yüksek sesli müzikten kuş şarkılarına ve derslere kadar geniş bir dinamik aralıkta distorsiyonsuz ses kaynaklarını kaydetmeyi mümkün kılan 125dB'ye (SPL) kadar ses basıncı direnci seviyelerine sahiptir.

LS-P5, Bluetooth® uyumlu cihazlarla bağlantı için Bluetooth® teknolojisi sunar. Ücretsiz DVR.Remote akıllı telefon uygulaması (iOS ve Android), kayıt cihazını bir akıllı telefondan kolayca uzaktan çalıştırmak için kullanılabilir (10m/30ft'ye kadar), kayıt sırasında ayarları değiştirirken kullanım gürültüsünü azaltmak için idealdir. Ders kayıtlarını yakalamak için kayıt cihazını konuşmacının yanına yerleştirmek isteyen öğrenciler için harika bir özelliktir. Sadece kaydı başlatıp durdurmakla kalmaz, aynı zamanda kayıt sırasında seviyeleri ayarlayabilir ve müzik performanslarını, iş toplantılarını, basın toplantılarını ve hatta yabani kuşları uzaktan kaydederken kullanışlı olan filtre ayarlarını veya yönselliği değiştirebilirsiniz. Kablosuz kulaklık izleme (16 bit kayıt modunda), video içerik oluşturucuları ve müzisyenler için sessiz bant provaları için mükemmel ve kablo karmaşası olmayan bir çözüm sunar. Kulaklık jakı olmayan kameralar için mükemmel çözüm olan daha iyi sesi birleştirmek için LS-P5'i harici kamera mikrofonu olarak kullanın. Kablosuz Bluetooth® ses izleme ve uzaktan kumanda, 10 m'ye (32 ft) kadar sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır.

Kayıt cihazı, maksimum 96 kHz örnekleme frekansını ve 24 bit'e kadar nicemleme bit hızında doğrusal PCM kaydını destekler (bir CD'deki bilginin üç katı). Ayrıca, PCM WAV'dan %30 daha küçük dosya boyutlarını korurken yüksek kaliteli sesi korumak için kayıpsız sıkıştırma FLAC kayıt ve oynatma formatını da destekler. Yüksek kapasiteli 16 GB dahili belleğe ek olarak, uzun süreli kayıt yaparken yer sıkıntısı çekmeden isteğe bağlı bir microSD karta kayıt yapabilirsiniz. Ek olarak, kaynak sesin düzeyine göre en uygun S/N oranında kayıt yapması için kayıt seviyesini manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Kullanıcı ayrıca, kayıt sırasında daha yüksek bir hassasiyet seviyesi için LCD ekrandaki kayıt seviyesi ölçeri ve tepe ekran göstergesini incelerken seviyede ince ayar yapabilir.

Yeni “Parlak Ses” modu, vlog çekerken, dersler veya toplantılar sırasında konuşulan kelimelerin daha net kayıtlarını sunar. Yükseltilmiş orta ila yüksek aralık seviyelerinde kayıt, ortam seslerinin etkilerini en aza indirirken ses yakalamayı mümkün kılar. Otomatik ve Manuel kayıt modlarına ek olarak, LS-P5 şimdi yeni bir Akıllı Mod sunuyor. Akıllı Mod, Kayıt düğmesini basılı tutarak ve basarak, otomatik bir "ses kontrolü" gerçekleştirerek ortam ve ses kaynağı için en uygun kayıt seviyesini ayarlar. Acemiler için mükemmel olan sesinizi yakalamaya başlamak için tekrar Kaydet'e basın.

LS-P5, 2022 sonbahar aylarından itibaren satışa sunulacak.

LS-P5 Teknik Özellikler

https://www.omsystem-tr.com

Bu bültende yer alan şirket adları ve ürün adları, ilgili şirketlerin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır..

OM SYSTEM LS-P5 TEKNOLOJİ EKLERİ

Boyut, Bağlantı ve Bellek

Üç adet yüksek basınçlı ve yüksek performanslı mikrofona sahip olmasına rağmen, bu model 39,6 x 112,2 x 16,1 mm (WHD) boyutlarında kompakt, taşıması kolay bir boyuta sahiptir ve yaklaşık 78 g ağırlığındadır (piller dahil).

LS-P5, 16 GB dahili belleğinin yanı sıra 2 TB'a kadar MicroSD XC I depolama yuvasına ve bir USB micro-B bağlantısına sahiptir. PC veya Mac'e doğrudan bağlantı için Kompozit USB Ses Modu (USB Mikrofon Sınıfı) mevcuttur. Çevrimiçi konferans aramaları veya canlı akış sırasında evden çalışırken gelişmiş ses kalitesi için mükemmel. Seçtiğiniz kameraya takmak için bir sıcak ayakkabı adaptörü (ayrı satılır) aracılığıyla kolay bağlantı için standart bir 1/4 ”tripod dişi dahildir. Bir kameraya ses bağlantısı basittir, LS-P5'teki kulaklık çıkışından seçtiğiniz kameranın MIC-IN girişine 3,5 mm'lik bir kablo bağlamanız yeterlidir. Hem MIC-IN hem de LINE-IN mevcuttur (menüden değiştirilebilir) ek mikrofonlar bağlamanıza veya diğer ses ekipmanlarına bağlanmanıza olanak tanır. LS-P5, USB üzerinden şarj edilebilen ve 37 saate kadar pil ömrü sağlayan iki adet AAA (NiMh şarj edilebilir) pil ile paketlenmiştir.

Ek Özellikler ve Aksesuarlar

LS-P5 ile tek başına kayıt yapmakla kalmaz, aynı zamanda KA-335 3,5 mm Ses Kablosu (ayrı satılır) gibi özel aksesuarlar, giriş jakı olan aynasız bir OM SYSTEM kameraya bağlanmak için kullanılabilir. Daha da yüksek kaliteli ses kaydı için kamera çalışma seslerini ve titreşim gürültüsünü bastırmak için SM2 Shock Mount'ı (ayrı satılır) kamera hot shoe ile LS-P5 tripod adaptörü arasına takın. Açık havada kayıt yapmak için, rüzgar gürültüsünü ortadan kaldırmak için WJ-2 Windshield ayrı olarak mevcuttur. Kamerada ses toplamak ve ses kaydetmek için LS-P5'i kullanmaya ek olarak, PCM'de yüksek kaliteli orijinal ses kaynağı olarak kayıt yapabilirsiniz ve daha sonra bir bilgisayarda düzenleme işlemi sırasında videoya dahil edilebilir. Ayrıca, yüksek kaliteli video prodüksiyonu için sesi videoya dahil ederken kullanışlı olan Slate Tone ve Test Tone'u da destekler.

Diğer özellikler

・ Akıllı Otomatik Mod, ses seviyenizi dinamik olarak ayarlar.

・ İstenmeyen arka plan gürültüsünü azaltmak için alçak kesim filtresi.

・ Dosya bölme, kırpma ve Normalleştirme dahil olmak üzere yerleşik düzenleme.

・ Gürültülü ortamlarda bile kayıt için 2 Mikrofonlu Gürültü Önleme sahne modu.

・ Müzik ve ortam sesi oluşturma için Overdubbing Kaydı.

・ Ses Dengeleyici çalma, konuşan herkesin seviyesini otomatik olarak ayarlar

・ Ses Çalma, daha hızlı transkripsiyon için sessizlikleri keserek çalma süresini azaltır.

・ Dosya Bölme işlevi, daha hızlı e-posta göndermek için ses dosyalarının yerleşik olarak bölünmesine olanak tanır.

・ Tarihe göre dosyaları kolayca bulmak için Takvim Arama işlevi

・ Ek klasörler oluşturmak ve bir dosya adını değiştirmek, ses dosyalarını düzenlemek için kullanışlıdır.

・ Müzik veya Dersler gibi kayıt cihazı ayarlarını otomatik olarak ayarlayan Sahne Modlarını Kaydetme.

・ Hiçbir şeyi kaçırmamanız için iki saniyelik Ön Kayıt Modu ayarlanabilir.

OM DIGITAL SOLUTIONS HAKKINDA

OM Digital Solutions Corporation, hassas optikleri ve çığır açan teknolojileri ile tanınan ödüllü dijital görüntüleme ve ses çözümlerinin lider sağlayıcısıdır.

2021'de Olympus Corporation'dan ayrıldıktan sonra OM Digital Solutions, teknolojileri, ürünleri, hizmetleri ve marka mirası dahil 85 yıllık görüntüleme mirasını yeni bir çevik şirkete aşılamak ve işinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için kuruldu.

Bugün OM Digital Solutions, hem tüketicilerin hem de profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılayan, ürün tasarımı ve işlevselliğinin sınırlarını zorlayan sınıfının en iyisi ürünler geliştiriyor.

Sorularınız veya ek bilgi için lütfen iletişime geçin: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yazdır e-Posta