Institut français İstanbul’da 'Yolculuğa Davet' Sergisi
Haberler

Institut français İstanbul’da 'Yolculuğa Davet' Sergisi

Institut français Istanbul, Beyoğlu Kültür Yolu festivali kapsamında Matthieu Forget’nin "Yolculuğa Davet – Birinci Etap" adlı fotoğraf sergisini ağırlıyor. Forget, İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum ve Anadolu’da gerçekleştirdiği çekimlerden ilk fotoğraflarını sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergi 28.05 – 28.07 tarihleri arasında her gün saat 10:00 – 18:00 arası Institut français İstanbul’un sergi salonunda ziyarete açık olacak. Mathieu Forget nam-ı diğer Forgetmat, hem dansçı, performans sanatçısı hem de fotoğrafçı, kameraman, görsel sanatçı ve dijital estetik alanlarında etkin çok yönlü sanatçıdır. Sanat camiası ve medya tarafından “uçan Fransız” olarak kutsanan sanatçı, zamanı durdurarak benzersiz anları, sanatsal mimik ve hareketleri görselleştirerek ve daha modern bir şekilde yaratarak yeteneğini dünya çapında duyuruyor.

Beden, sadece insanların mimari bir esere, bir manzaraya veya bir ufka bakması ve hayran kalması için harekete geçirilmiştir. Tuz Gölü’nde gerçekleştirdiği olağanüstü ve şiirsel görseller yaptığı çalışmaların sembolüne dönüştü bile. Türkiye Fransız Kültür Merkezinin davetlisi olarak geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye’ye gelen sanatçı, bir çok site ve kültürel miras alanlarında yaptığı performanslarıyla eşsiz görseller yarattı. Zamanı askıya aldı, koreografisini gerçekleştirdi ve o alanların güzelliklerini öne çıkardı.

Beyoğlu Kültür Yolu festivali kapsamında sunulan bu sergi, sanatsal bir lezzet durağı olarak hayal edilen ilk buluşma. Bu buluşma Ankara, İstanbul, İzmir’de veya sosyal ağlarda yeni buluşmalara bir ön hazırlık niteliğinde.

O halde hazırlanın ve Mathieu ile bir yolculuğa çıkın!

Etiketler: kültür, sanat, istanbul, etkinlikler, fotoğraf

Yazdır e-Posta