Yeni Nikkor Z 400mm F/2.8 TC VR S İle Sınırları Aşın
Haberler

Yeni Nikkor Z 400mm F/2.8 TC VR S İle Sınırları Aşın

Nikon, dahili teleobjektif dönüştürücüye sahip yeni tam çerçeveli süper telefoto prime objektif modeli olan NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S ile devrim yaratıyor.  Nikon’un en yeni ve en güçlü objektifi NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S  Türkiye’de satışa sunuluyor.

Fotoğrafçıların hayatlarını kolaylaştırmak üzere tasarlanan objektif, hızlı f/2.8'lik diyafram açıklığı ve üst düzey AF performansı ile; spor, vahşi yaşam ve doğa fotoğrafçıları için kusursuz bir deneyim sunuyor.  Nikon’un yeni objektifi ister 400 mm'de isterse dahili 1,4 kat teleobjektif dönüştürücü özelliği etkinken, 560 mm'de çekim yapılsa bile görüntü kalitesini koruyor.

Daha Hızlı ve Daha Sessiz…

NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, Nikon'un optik ABS kodlayıcıya sahip yeni Silky Swift Ses Bobini Motoru (VCM) netleme sisteminin kullanıldığı ilk Z serisi objektifi... Otomatik netleme, konuya nokta atışı çekim ve izleme olanağı tanıması sebebiyle daha hızlı ve daha sessiz çekim imkanı sunan objektif, fotoğrafçılara nerede olurlarsa olsunlar görüntüleri yakalama şansı veriyor.  Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S, aynı zamanda NIKKOR geçmişindeki en yüksek yansıma önleme performansını sunan, Nikon'un yeni Meso Amorphous Kaplamasına sahip ilk Z serisi objektifi… Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S’nin nano parçacıklardan daha küçük parçalar kullanılarak tasarlanan yeni kaplaması, gölgelenme parlamayı en aza indirerek, çekim esnasında birden fazla ışık kaynağı kullanılsa bile netliğin mükemmel olmasını sağlıyor. Fonksiyonel yapısıyla dikkat çeken Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S’nin dahili 1,4 kat teleobjektif dönüştürücü özelliği ile İhtiyaç duyulan her anda menzili 560 mm'ye kadar genişletilebiliyor. Çekim yaparken duruşu değiştirmeden ve gözler vizörden ayrılmadan teleobjektif dönüştürücüyü devreye almak için objektifin sağ tarafındaki düğmeye bir kez dokunmak yeterli oluyor.

NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S Temel Özellikler:

Dahili 1,4 Kat Teleobjektif Dönüştürücü: Teleobjektif dönüştürücüyü devreye sokmak ve bu objektifin menzilini 560 mm'ye çıkarmak için objektifin sağ tarafındaki düğmeye dokunmak yeterli.

Mükemmel AF: Optik ABS kodlayıcı bulunan Silky Swift VCM netleme sistemi, konuya nokta atışı çekim olanağı ve izleme özelliği ile olağanüstü hızlı otomatik netleme sağlar.

Güçlü Görüntü Kalitesi: f/2,8'lik maksimum diyafram açıklığı ve güzel yuvarlak bokeh efekti. 

Objektif İçi Titreşim Azaltma: Dahili teleobjektif dönüştürücü etkinken çekim yaparken bile 5,5 duraklama avantajı sağlar. Bu objektif Z 9 ile eşleştirildiğinde Senkro VR özelliği kullanılabilir.

Meso Amorphous Kaplama: Sınıfında lider yansıma önleyici kaplama. Hem çapraz hem de dikey yönlerden gelen tesadüfi ışığı ortadan kaldırarak gölgelenme ve parlama ile mücadele eder.

Göz Alıcı Ayrıntı: Nikon ED, Süper ED ve SR cam mercekleri renk sapmalarını azaltır.

Sağlam Yapı: Tüm hareketli parçaların etrafındaki yalıtım, tozu ve nemi uzak tutar ve Nikon'un flor kaplaması ön merceği korur.

Dengeli Tasarım: Objektifin ağırlık merkezi, daha dengeli çalışma sağlamak için arkaya doğrudur. 

Özelleştirilebilir Düğmeler: FN halkasının yanı sıra Fn düğmelerine, netleme halkasına ve sessiz kontrol halkasına işlev atanabilir. Netleme mesafeleri hafıza ayarı düğmesine kaydedilebilir. 

Güvenli ve Kararlı Yapı: Çıkarılabilir tripod ayağı, objektif bir tripoda takıldığında optimum denge sağlar. Kensington® Güvenlik Yuvası, objektifinizi güvende tutmaya yardımcı olur.

Entegre Filtre Yuvası: Filtreleri yerleştirmeyi kolaylaştırarak zorlu aydınlatma durumları üzerinde daha fazla kontrol kazandırır.

Uyumluluk: Z TELEOBJEKTİF DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-1.4x ve Z TELEOBJEKTİF DÖNÜŞTÜRÜCÜ TC-2.0x modellerinin kullanımını destekler.

Etiketler: ileri fotoğrafçılık

Yazdır e-Posta