• Anasayfa
  • Haberler
  • Fujifilm Yeni Kamera ve Lenslerini Fotoğrafçılarla Buluşturdu
Fujifilm Yeni Kamera ve Lenslerini Fotoğrafçılarla Buluşturdu
Haberler

Fujifilm Yeni Kamera ve Lenslerini Fotoğrafçılarla Buluşturdu

Teknoloji şirketi Fujifilm, GFX Sisteminde dördüncü büyük format aynasız fotoğraf makinesi GFX100S modelini ve X Serisinin yeni üyesi X-E4 aynasız kamerasını tanıttı.

 Büyük format kamera sistemi için dünyanın en geniş diyaframlı AF lensi GF80mmF1.7 ve X Serisi dijital kameralar için yeni değiştirilebilir lenslerini de fotoğrafçılarla buluşturan Fujifilm, yeni ürünleriyle kompakt ve keyifle kullanılabilecek tasarımlar sunuyor.

 Fujifilm yeni yılla birlikte başta büyük format fotoğrafçıları olmak üzere fotoğrafçılıkla ilgilenen herkesi heyecanlandıracak yeni ürünlerinin duyurusunu yaptı. Bu ürünler arasında dünyanın en kompakt, yüksek performanslı büyük format kameralarından GFX100S ve büyük format için tasarlanan, dünyanın ilk F1.7 değiştirilebilir AF objektifi Fujinon GF80mmF1.7 lensiyle birlikte, X Serisinin yeni üyesi X-E4 aynasız kamerası ve X Serisi dijital fotoğraf makineleri için değiştirilebilir FUJINON XF70-300mmF4-5.6 ve FUJINON XF27mmF2.8 lensleri yer alıyor.

 

Büyük format sevenler için

GFX100S, büyük format dijital fotoğrafçılıkta daha önce hiç görülmemiş bir seviyede AF performansı sunuyor. Fujifilm’in mevcut GFX sistemi fotoğraf makinelerinden daha gelişmiş özelliklere sahip olan GFX100S, sahip olduğu teknolojiye rağmen sadece 900 gr ağırlığında. 15 cm genişlik, 10,4 cm uzunluk ve 8,7 cm derinliği ile GFX100S’ün kompakt gövdesinin boyutlarını, birçok full-frame kamera ile karşılaştırmak mümkün. Ancak, kompakt ebatlarına yüksek performanslı beş eksenli gövde dahili görüntü sabitleme sistemi (IBIS) ve tipik bir full-frame sensörün fiziksel ebatlarının yaklaşık iki katı büyüklüğünde ve 102MP görüntü sensörüne sahip olan GFX100S, fotoğraflarda muazzam bir alan derinliği, çok geniş bir dinamik alan, mükemmel renk üretimi ve olağanüstü yüksek ISO performansı söz konusu olduğunda, daha küçük sensörlere kıyasla belirgin avantajlarıyla öne çıkıyor.

X Serisinin en küçük aynasız gövdesi

Fujifilm’in yeni aynasız fotoğraf makinesi X-E4, X Serisinin en hafif ve küçük kamera gövdesiyle sofistike bir tasarıma sahip.  364 gr ağırlığı ve 121.3 mm x 72.9 mm x 32.7 mm ölçüleri ile X-E4, X Serisinin değiştirilebilir lensli en kompakt 4. kuşak fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Hareketli arka LCD ekranı, portatif ve pratik tasarımı ile dikkat çeken X-E4, tasarımıyla klasik film kullanan makinelerden ilham alıyor. Günlük fotoğrafçıların, videografçıların ve içerik üreticilerinin sonuçları ile gurur duyabilecekleri bu hafif ve kompakt kamera; X Serisi kameralarda bulunan 26,1 megapiksel X-Trans CMOS 4 sensörü, 0,02 saniye AF performansı ve mükemmel renk teknolojisi ile hızlı, kolay ve keyifli bir fotoğrafçılık deneyimi yaşatıyor

 

Büyük format kamera sistemi için dünyanın ilk F1.7 AF lensi

Fujifilm’in büyük format sistem için tasarlanmış olan dünyanın ilk* F1.7 değiştirilebilir AF objektifi Fujinon GF80mmF1.7 ise Fujifilm’in GFX serisi objektifleri arasında en geniş diyaframa sahip modeli olarak ön plana çıkıyor. GF80mmF1.7 R WR lenste 9 adet yuvarlanmış diyafram yaprağı mevcut ve bunlar, her GFX sistem makinesi ile köşeden köşeye keskinlik için kısılabilir veya konu ile arka plan arasında şaşırtıcı ayrımın olduğu, çok güzel yumuşaklıkta bokeh içeren fotoğraflar üretmek için açılabilir. 99.2 mm uzunluğu, sadece 795 g ağırlığı ve 77 mm filtre çapı ile GF80mmF1.7 lens, kompakt ölçülerdedir ve hem dış mekan hem de stüdyo için elverişlidir. 

İnce ve hafif tasarım gelişmiş görüntü kalitesi ile birleştirildi 

Fujifilm’in, X Serisi dijital kameralar için yeni değiştirilebilir lenslerinden FUJINON XF27mmF2.8 R WR kompakt tasarımı ile öne çıkıyor. Fotoğrafçılar lensi taşınabilirliği, olağanüstü görüntü kalitesi ve hava şartlarına dayanıklılığı nedeni ile tak-dolaş lensi olarak sıklıkla kullanarak, keyifli bir fotoğraf çekme deneyimi yaşayabilirler. XF27mmF2.8 R WR modeli artık kullanıcıların, diyafram ayarlarını makinenin ekranına veya vizörüne bakmadan görsel olarak da kontrol edebileceği ve ayarlayabileceği bir diyafram halkası sunuyor. Kompakt boyutuna rağmen yüksek kalitede fotoğraflar üreten XF27mmF2.8 R WR lens, en geniş diyaframlarda kullanıldığında bile gelişmiş görüntü çözünürlüğü sunuyor. Koleksiyondaki en ince ve en hafif XF lenslerden biri olan XF27mmF2.8, sadece 23 mm uzunluğunda ve 84 gr. ağırlığa sahip. X-E4 modeli ile birlikte kit olarak sunulduğunda ise gövde ve lensin toplam ağırlığı sadece 448gr. oluyor. 

 

Kompakt, taşınabilir ve makro özellikleri gelişmiş bir telefoto zoom

Makineden uzakta olan konular ve spor çekimler için tercih edilen XF70-300mm4-5.6 R LM OIS WR lens sunduğu makro kabiliyetleri ile çok amaçlı bir lens haline geliyor. Bu objektif ile hem uzakta uçan bir kuşu hem de yanınızdaki bir çiçeği aynı objektifle çekmenin rahatlığını yaşayacaksınız. Sadece 580 gr ağırlığı ve 132.5 mm uzunluğu ile XF70-300F4-5.6 lens, kompakt ve hafif bir gövdeye sahip. XF70-300mmF4-5.6 lens, 5,5 stop optik görüntü sabitleme sistemi (OIS) sunarak, özellikle uzun odak uzunluklarında ortaya çıkan sallanmaların etkisini azaltmaya yardımcı oluyor. Ek olarak, lensin OIS kapasitesi FUJIFILM X-T4 ve FUJIFILM X-S10 gibi makinelerde bulunan ve doğrusal kaymadan kaynaklanan sallanmaları azaltmaya yardımcı olan gövde dahili görüntü sabitleme sistemi (IBIS) ile birleştirilerek beş eksenli sabitlemeden faydalanılıyor.

 

Mart Başında Fujifilm Showroom’larında

Türkiye’de ürünlerini A.B.D. fiyatları ile satışa sunma iddiasını taşıyan ve 2 + 1 sene genişletilmiş garanti hizmetini ücretsiz sağlayan Fujifilm bu yaklaşımını yeni ürünlerde de devam ettiriyor. GFX100S, GF80mm F1.7 R, X-E4, XF27mm F2.8 R WR ve XF70-300mm F4-5.6 R LM OIS WR modellerini tüm dünya ile aynı anda Mart ayı başında Fujifilmshop Showroom’larından ve Fujifilmshop.com web mağazasından aşağıdaki fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

 

GFX100S:…………………………………….  44.995 TL

X-E4:………………………………………….. 6.399 TL

GF80mm F1.7 R WR: ………………………  17.299 TL

XF70-300mm F4-5.6 R LM OIS WR:……..   5.999 TL

XF27mm F2.8 R WR:……………………….  3.699 TL

 

 

Etiketler: fotoğraf, kamera

Yazdır e-Posta