• Anasayfa
  • Haberler
  • Macar Kültür Merkezi, ‘Paralel Gerçeklikler’ İsimli İnteraktif Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor!
Haberler

Macar Kültür Merkezi, ‘Paralel Gerçeklikler’ İsimli İnteraktif Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor!

Macar Kültür Merkezi, 6 Şubat – 9 Nisan tarihleri arasında, küratörlüğünü Andrea Kovács’ın üstlendiği gerçeklik algımızla oynayan...

çevremize ve doğaya farklı bakmamızı sağlayan, ziyaretçinin katılımına açık grup sergisi Paralel Gerçeklikler’e ev sahipliği yapıyor.

  

Paralel Gerçeklikler, doğaya dair kavrayış yelpazesini genişletmeye odaklanırken yaratıcı veri işlemeye ve sosyal ağlara alternatif platformlar sağlayan teknolojik cihazların interaktif kullanımına ve malzemeye yaklaşımlarımızı yeniden keşfetmeye imkan tanıyor. Çeşitli mecra ve malzemelerden oluşan enstalasyonlar, sezgisel veya öğrenilmiş duyusal deneyimler aracılığıyla doğal ve tarihi olguları, bilgileri ve etkileşimleri araştırırken; bizi mekân, zaman, hayalgücü, tasarım, yüzeyler ve noktalar arasında yeni bağlantılar keşfetmeye davet ediyor.

Sergideki işler, gözle görülür gerçeklik ve doğa parçaları hakkında dünya görüşleri sunuyor. Bu bireysel yaklaşımların bir araya gelerek gerçekliğe getirdiği paralel tanımlar,  güzel sanatlardan medya sanatına, cam ve takı tasarımından oyuna farklı türlerle ve sanatçıların tahayyüllerinin katılımlı, basılı, yansıtılmış veya artırılmış izlenimleriyle gözler önüne seriliyor.

 

Bitkilerden müzik üretmek mümkün!

7 Şubat Cuma günü 13:00 – 16:00 arasında, sergi kapsamında ‘Go Green’ isimli bir atölye gerçekleşecek. Atölyede, Moholy-Nagy Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nin (MOME) tekstil tasarım öğrencileri, bitkilerden müzik üretmek için sensörler yapmak; tekstil tekniği, teknolojisi ve doğasını kaynaştırmak; uyarlanabilen ve cevap verebilen yüzeyler geliştirmek için interaktif bir biçimde doğal materyaller, süreçler ve şiirsel formlar kullanacak. 12 kişiyle sınırlı olan atölye için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Sergi Künyesi

Paralel Gerçeklikler │6 Şubat – 9 Nisan 2020

Küratör│ Andrea KOVÁCS

Kreatif konsept│ Let it Be! Ajansı

Destekleyenler │Macaristan Ulusal Kültür Fonu

Sergiye katılan sanatçılar│ Bálint Baráth, Mátyás Csiszár, EJTech (Esteban De La Torre, Judit Eszter Kárpáti), Implausible Works (Ágnes Szekeres, Loránd Szécsényi-Nagy), Logifaces, Zsófia Neuzer, Dóra Varga

  

Ayrıntılı bilgi ve söyleşi talepleriniz için:

Can Koç This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 0537 365 50 72

Adres:

Macar Kültür Merkezi, İmrahor Cad. No:23 B Blok, Kağıthane / İstanbul

Ulaşım:

Taksim’de Atatürk Kitaplığı arkasındaki Gümüşsuyu durağından kalkan 48T otobüsü ile; Mecidiyeköy’den 49, 48N hatları ile 15 dakikada ulaşım sağlanabilir.

Diğer otobüsler: Yenikapı ve Eminönü’nden 41Y, 44B.

 

Websitesi: www.macarkulturmerkezi.com

Facebook: www.facebook.com/macarkulturmerkezi

Instagram: www.instagram.com/macarkulturmerkezi

Twitter: www.twitter.com/MacarKultur

Yazdır e-Posta