• Anasayfa
  • Haberler
  • Nikon; D3500, Z 6, Z 7 ve NIKKOR Z 14-30mm f/4 S ile dört ayrı dalda kazandığı TIPA World Award 2019 ödüllerini kutluyor.
Nikon; D3500, Z 6, Z 7 ve NIKKOR Z 14-30mm f/4 S ile dört ayrı dalda kazandığı TIPA World Award 2019 ödüllerini kutluyor.
Haberler

Nikon; D3500, Z 6, Z 7 ve NIKKOR Z 14-30mm f/4 S ile dört ayrı dalda kazandığı TIPA World Award 2019 ödüllerini kutluyor.

Amsterdam - Hollanda, 11 Nisan 2019: Nikon, dört ayrı dalda prestijli 2019 Technical Image Press Association (TIPA) World Awards ödülü aldığını bildirmekten mutluluk duyar.

Nikon D3500 :Best DSLR Camera" (En İyi DSLR Fotoğraf Makinesi) ödülünü kazanırken, her iki aynasız fotoğraf makinesinden Nikon Z 6 "Best Full Frame Camera Expert" (En İyi Tam Çerçeve Fotoğraf Makinesi Uzmanı) ve Nikon Z 7 "Best Full Frame Professional Camera" (En İyi Tam Çerçeve Profesyonel Fotoğraf Makinesi) unvanlarına layık görüldü. "Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens" (En İyi Aynasız Sistem Geniş Açılı Zoom Objektif) ödülü NIKKOR Z 14-30mm f/4 S'e gitti.

TIPA, Nikon D3500'ü "Best DSLR Camera" kategorisinin galibi unvanına layık gördü

Bu kompakt ve hafif DSLR, fotoğrafçılıktan aldığı zevki ve yaratıcılığını artırmak amacıyla çok çeşitli NIKKOR objektiflerin ve aksesuarların tüm avantajlarından yararlanan bir fotoğraf makinesine geçiş yapmak isteyen amatörlere yöneliktir. 24,2 MP CMOS sensörü, 100 - 25.600 ISO aralığı sunar, 5 fps sürekli çekim yapar ve ayrıca, Full HD 1080/60p video özelliğine sahiptir. Nikon'un SnapBridge uygulaması ile kullanıcılar görüntüleri bir akıllı telefonla veya bağlı bir cihazla kolayca paylaşabilirler. Ayrıca, uygulama ile fotoğraf makinesini kumanda edebilir ve ücretsiz, bulut tabanlı bir paylaşım ve depolama hizmeti olan Nikon Image Space'e erişebilirler.

TIPA, Nikon Z 6'yı "Best Full Frame Camera Expert" unvanına layık gördü

Z 6, düşük ışık koşullarında mükemmel performans ve tam piksel ölçümlü 4K UHD video özelliği isteyen fotoğrafçılara yöneliktir. Odak düzlemi kademe belirleme AF pikselli 24,5 MP CMOS arka aydınlatma sensörü, 100 - 51.200 aralığında ISO hassasiyetini destekler ve en yeni Nikon görüntü işleme sistemi EXPEED 6 ile çalışır. Bu fotoğraf makinesi, hem dikeyde hem de yatayda görüntüleme alanının yaklaşık %90'ına karşılık gelen geniş bir kapsama alanına olanak tanıyan 273 netleme noktasına sahiptir. Picture Control menüsündeki orta aralıklı keskinleştirme seçeneği, kullanıcıların hem durağan görüntülerde hem de video görüntülerinde ekrandaki dokusal unsurları daha keskin veya daha yumuşak hale getirmelerine imkan verir.

TIPA, Nikon Z 7'yi "Best Full Frame Professional Camera" unvanına layık gördü

Yüksek çözünürlüklü aynasız Z 7, büyük ve çarpıcı görüntü dosyaları üreten 45,7 MP FX biçimli CMOS sensöre sahiptir. 32 - 102.400 aralığındaki genişletilmiş ISO hassasiyetiyle, 64 - 25.600 ISO aralığını destekler. EVF, vizörden bakarken çok sayıda çekim parametresini ayarlayabilme yeteneğiyle neredeyse %100 kapsama alanına sahiptir. 4K UHD'nin yanı sıra Full HD 120p çekimi içeren video özellikleri sunmaktadır ve Etkin D-Lighting, elektronik VR ve odak pikleme desteğine sahiptir. Zaman kodu desteği, farklı cihazlardan video ve ses senkronizasyonuna olanak tanır. NIKKOR Z S-Line objektiflerin kullanılması, video çekimi sırasında sessiz ve akıcı pozlama ayarına olanak tanır.

TIPA, NIKKOR Z 14-30mm f/4 S'i "‘Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens" unvanına layık gördü

Neredeyse tamamen düz bir ön mercek tasarımına sahip olan bu 14 - 30 mm objektif, ön mercek bağlantısında filtre elemanları (82 mm) kullanılmasına olanak tanır. Objektif yapısı, parlamayı ve gölgelenmeyi azaltmaya yarayan dört adet ED mercek ve Nikon'un Nano Kristal kaplamasını içeren 14 merceği bir araya getirir. Bunlara ek olarak, durağan görüntü ve bilhassa video çekimleri için aranan bir özellik olan akıcı ve sessiz AF için stepping motora sahiptir. Toz ve neme karşı korumalı bu objektif, manuel netleme, diyafram ve pozlama telafisi ayarları kullanılabilecek, özelleştirilebilir bir kontrol halkasına da sahiptir. Bu objektif, 485 g ağırlığı ile oldukça hafiftir.

Fotoğrafçılık ve görüntüleme sektörünün global otoritesi TIPA sponsorluğunda gerçekleşen, dünya genelindeki önde gelen fotoğraf ve görüntüleme dergilerinin editörleri tarafından oylanan fotoğrafçılık ve görüntüleme ürünlerini kapsayan ödüllerin kazananları, 1 Nisan 2018 ve 31 Mart 2019 tarihleri arasında ilan edildi.

Daha fazla bilgi için, lütfen www.tipa.com adresindeki TIPA World Awards web sitesini ziyaret edin

Yazdır e-Posta