• Anasayfa
  • Haberler
  • “TRAKYA’DA HAYATIN ENERJİSİ” FOTOĞRAF YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
 “TRAKYA’DA HAYATIN ENERJİSİ” FOTOĞRAF YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Haberler

“TRAKYA’DA HAYATIN ENERJİSİ” FOTOĞRAF YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) tarafından düzenlenen “Trakya’da Hayatın Enerjisi” konulu Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen “Trakya’da Hayatın Enerjisi” konulu fotoğraf yarışmasının ödülleri, TREDAŞ Genel Müdürlüğü’nde yapılan törenle verildi. Yarışmada, Sezgin Uzuncaova birinciliğe layık görüldü ve altın madalyanın sahibi oldu. İkinci olan Turhan Ülgüdür gümüş madalya, üçüncü olan Ümit Varol ise bronz madalya kazandı. Ayrıca birinciye 2 bin lira, ikinciye bin 500 lira, üçüncüye bin lira, mansiyon ödülünü kazanan Ahmet Turan Kural, Mesut Karaduman ve Ümit Varol’a 400’er lira, sergilenmeye değer bulunan 30 eser sahibine de mansiyon ödülü verildi.

Ödül töreninin ardından sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan fotoğraf sergisi de TREDAŞ Genel Müdürlüğü Sergi Salonu’nda açıldı.

TREDAŞ Dağıtım Grup Direktörü Reşit Bilgili, törende yaptığı konuşmada, birincisini düzenledikleri yarışmaya yoğun bir ilginin olduğunu belirterek, “Hayatın enerjisini, sanat heyecanlılarının yüksek katılımı ile gerçekleşen birbirinden orijinal 1024 Trakya fotoğrafıyla da görmüş olduk. Projenin başarıyla tamamlanmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Fotoğraf sanatına gönül vermiş arkadaşlarımıza da bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Dijital kategoriden oluşan yarışmada değerlendirmeyi fotoğraf sanatçıları Coşkun Aral, Garbis Özatay ve Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği Başkan Yardımcısı Hilmi Baysal yaptı. Yarışma, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından, sanata ve sanatçıya saygı bağlamında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlendi.

Yazdır e-Posta