Haberler

Pirelli 2017 Takvimi Fotoğraflarını Peter Lindbergh Çekecek

Pirelli’nin artık efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takviminin yeni sayısı, fotoğrafları hafızalardan silinmeyen ve sinemasal görüntüleriyle tanınan Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh tarafından çekilecek.

Pirelli Takvimi’nin 44. Sayısının fotoğraf çekimleri, moda fotoğrafçılığında keskin değişiklikler gerçekleştiren ve kadını idealize etmesiyle diğer fotoğrafçılardan ayrışan Alman fotoğrafçı Peter Lindbergh tarafından gerçekleştirilecek. Lindbergh, hemen hemen hiç makyajsız yüzleri tercih ederek fotoğrafladığı kadınların otantik ve doğal güzelliklerine dikkat çekmeyi seviyor.

1996 ve 2002 yıllarında da Pirelli Takvimi’nin fotoğrafçısı olan Peter Lindbergh, anlatımlı moda serilerinin yanı sıra sade ve açık portreleri, natürmortları, erken dönem Alman sineması ve çocukluğundaki sanayi bölgeleri, danslar ve kabarelerin güçlü etkileri, manzaralar ve uzay fotoğraflarıyla tanınıyor.

Vogue, The New Yorker, Rolling Stone, Vanity Fair, Harper's Bazaar US, Wall Street Journal Magazine, The Face, Visionaire, Interview ve W. gibi en saygın moda markaları ve dergileriyle çalışan Lindbergh’in eserleri birçok güzel sanatlar müzesinde ve galerilerde yer almaktadır.

2016 Pirelli Takvimi, 2000 yılında koreograf Mark Morris’in dansçılarının yer aldığı Pirelli Takvimi’nde de imzası olan Annie Leibovitz tarafından çekilmişti. Takvimde, farklı yaşlarda, farklı eğitim ve kariyerlere sahip, mesleki, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda üst düzey başarılara ulaşmış 13 kadın yer aldı.

Yazdır e-Posta