FUJIFILM INSTAX’ın Fotoğraf çekim Kalitesini Odağına Alan Yeni Modeli: INSTAX MINI 99
Haberler

INSTAX MINI 99

Fujifilm, çok sevilen INSTAX fotoğraf makinesi serisinde bir yeniliğe daha imza atıyor. Bugüne kadar ürün gamına dahil edilmemiş, eşi benzeri olmayan bir analog anlık kamera, INSTAX MINI 99 kullanıcılarla buluşuyor. 

FUJIFILM, INSTAX ürün grubuyla kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Şimdi de klasik ve şık mat siyah kaplamasıyla geleneksel INSTAX estetiğini koruyan ve her fotoğrafın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için geliştirilen yeni modeli INSTAX MINI 99’u satışa sunuyor. Türünün ilk örneği olan “Renk Efektleri” mod kadranına sahip kamera; renk efekt ayarları, benzersiz vinyet düğmesi ve ayrıca parlaklık ayarları, odak modlar gibi gelişmiş yeni özelliklere sahip.  Kullanıcılar Faded Green, Warm Tone, Light Blue, Soft Magenta, Sepia ve Light Leak olmak üzere altı efekt arasından istediklerini seçerek tek seferlik benzersiz görüntüler oluşturup ve düzenleyebilecekler. Fotoğraf makinesi içindeki LED ışıklarla oluşturulan Renk Efekti özelliği ise, seçilen rengi INSTAX MINI fotoğraf filmine pozlayabiliyor. MINI 99 aynı zamanda heyecan verici yeni bir özellik olan Manuel Vinyet Düğmesine sahip. Lens yuvası üzerindeki bu düğme ile görüntünün çevresine gölgeli sanatsal bir çerçeve eklenebiliyor. 

 

FUJIFILM Europe GmbH Görüntüleme Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Shin Udono, piyasaya sürülen yeni ürünle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Anlık fotoğraf teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde, kullanıcılarımızın sevdiği görünümü ve hissi koruyarak sanatsal yaratıcılıklarını gerçek anlamda dışa vurabilecekleri heyecan verici yeni özellikler ekledik. Fujifilm için heyecan verici bir ürün olan INSTAX MINI 99’un kullanıcıları da aynı ölçüde heyecanlandıracağına inanıyoruz." 

 

INSTAX MINI 99’un Diğer Özellikleri

Parlaklık Kontrol Düğmesi: Bu özellik, Açık ("L+") en parlak, "L", "D" ve "N" normal parlaklık, Koyu ("D-”) ise en koyu parlaklık seviyesi olmak üzere beş farklı parlaklık seviyesi sunuyor.

Çekim Modları: Az ışıklı ortamlar için tasarlanan İç Mekan Modu, hareket halindeki nesneleri en iyi şekilde yakalamak için deklanşör hızını artıran Spor Modu, kullanıcının iki görüntüyü tek bir görüntüde birleştirmesine olanak tanıyan Çift Pozlama Modu ve görüntüyü oluştururken içeri giren ışık miktarını artıran ve baskıda daha parlak bir etki yaratan Bulb Modu gibi çeşitli çekim modları kullanıcılara daha gelişmiş bir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor. Fotoğraf makinesinin Yatay, Standart ve Makro Odak Modlarına lens düğmesi ayarlarından kolayca erişilebiliyor. Yatay Mod, "3.0 m ve daha uzak" mesafedeki nesnelere odaklanıyor. Makro Modu, "0.3 m-0,6 m" mesafedeki yakın çekimler ve özçekimler için mükemmeldir. Kullanıcılar bu ikisinin arasındaki tüm mesafeler için Standart Modu seçebilir.

Otomatik zamanlayıcı: Bu özellik kullanıcıların mükemmel grup görüntüleri yakalamasına yardımcı oluyor ve MINI 99'un flaş kontrolleri arasında Otomatik mod, Dolgu Flaş (ışık seviyesi ne olursa olsun flaş her zaman patlar), Kırmızı Göz Giderme veya ışık seviyesine bağlı olarak flaşı kapatma seçeneği bulunuyor.

Tutucu ve Tripod: MINI 99, en hareketli çekimlerde bile sağlam kavrama için kameraya takıldığında tutucu görevi de gören ince işçilikli Tutucu ve Tripod Kaide ile kullanılabiliyor (Tripod ayrı satılır).

 Yeni film çeşidi de satışa sunuluyor

MINI 99 ile çekilen efektli fotoğrafların ön plana çıkmasını sağlayan “Ivory” renginde sunulan ve eski slayt projektörlerinde ve film fotoğrafçılığında kullanılan fotoğraf slaytlarından ilham alan INSTAX MINI filmi PHOTO SLIDE da satışa sunuluyor. Fotoğraf filmi, motiflerin tasarımından esinlenilen bu yeni film INSTAX MINI 99'un sunduğu baskı özelliklerini tamamlıyor.

Fujifilm INSTAX MINI 99 şipşak fotoğraf makinesinin 4 Nisan’dan itibaren üreticinin tavsiye ettiği 7.899,00 TL perakende satış fiyatıyla satışa sunulması planlanıyor. 10 tabaka film şeklinde satışa sunulacak INSTAX MINI PHOTO SLIDE ise 359,00 TL perakende fiyatıyla raflarda yerini alması bekleniyor. Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.instaxturkiye.com/kameralar/mini-99/ ve https://www.instaxturkiye.com/film/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

INSTAX UP! Akıllı Telefon Uygulaması güncellendi

INSTAX kullanıcılarının hangi FUJIFILM INSTAX anlık film, anlık fotoğraf makinesi veya akıllı telefon yazıcısı ürününü kullandıkları fark etmeksizin, fotoğraflarını dijital olarak taraması, içe aktarması, düzenlemesi ve tek bir yerde saklaması için tasarlanan INSTAX UP! App akıllı telefon uygulaması da güncellendi. Yeni güncellemeyle uygulamaya albüm özeliği geliyor. Kullanıcılar bu yeni özelliği kullanarak dijital FUJIFILM INSTAX fotoğraflarını tatiller, arkadaşlar ve favoriler gibi temalara göre kolayca düzenleyip ve saklayabilecekler. INSTAX dijital görüntü koleksiyonunu düzenleme kolaylığı sunan albüm özelliği ile kullanıcılar INSTAX görüntülerini dijital albüme ekleyebilir, etiketleyebilir, paylaşabilir, indirebilir, silebilir ve her albüm için bir listeleme ve kutu görünümü oluşturulabilirler.

INSTAX UP! uygulaması hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Yazdır e-Posta