• Anasayfa
  • Haberler
  • Canlar Ve Uygarlıklar Arasında 'Köprü' Yaşar Kemal Fotoğraf Sergisi
Canlar Ve Uygarlıklar Arasında 'Köprü' Yaşar Kemal Fotoğraf Sergisi
Haberler

Canlar Ve Uygarlıklar Arasında 'Köprü' Yaşar Kemal Fotoğraf Sergisi

Foto muhabiri Ercan Arslan'ın fotoğraflarından oluşan sergi 23 Şubat Cuma günü 19.30'da Adana Yüzüncü Yıl Kültür Ve Sanat Merkezi'nde açılacak.

Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından olan ve 28 Şubat 2015 tarihinde yaşamını yitiren Yaşar Kemal, Adana’da ‘Köprü’ isimli sergiyle anılacak.

Gerçek adı Kemal Sadık Göğceli olan ve 6 Ekim 1923 tarihinde Osmaniye’nin Hemite Köyü’nde doğan Türk edebiyatının önemli isimlerinden Yaşar Kemal, edebi kişiliğinin yanı sıra sosyal adalet, insan hakları ve doğa sevgisi gibi temaları işlemesiyle de ön plana çıktı.

Edebi kariyeri genellikle “Çukurova” adını verdiği bölgede geçen romanlar ve öykülerle başlayan Yaşar Kemal, eserlerinde sıkça toplumsal haksızlıkları ve çiftçi kesimin yaşadığı zorlukları dile getirdi. “İnce Memed” serisi, Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilen Yaşar Kemal, bu seride adalet arayışında olan bir köylü genci olan Memed’in hikâyesini anlattı.

Şiirsel anlatımıyla okuyucuları etkileyici bir yolculuğa çıkaran Yaşar Kemal’in eserleri, Türk ve dünya edebiyatının önemli bir parçası haline geldi.

 

Etiketler: fotoğraf

Yazdır e-Posta