• Anasayfa
  • Haberler
  • Fujifilm Türkiye, Magnum Photos’un Fotoğrafçılık Eğitimine İki Öğrenciye Burs Verecek
Fujifilm Türkiye, Magnum Photos’un Fotoğrafçılık Eğitimine İki Öğrenciye  Burs Verecek
Haberler

Fujifilm Türkiye, Magnum Photos’un Fotoğrafçılık Eğitimine İki Öğrenciye Burs Verecek

Dünyanın en büyük fotoğrafçılık ve görüntüleme cihazları üreticisi olan Fujifilm, Magnum Photos’un İstanbul’da üçüncüsünü düzenleyeceği fotoğrafçılık eğitimi için geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da iki gence burs imkanı sağlayacak.  

Gençlerin geleceğe hazırlanması ve geleceği inşa etmesi için onların yanında olan Fujifilm, projeleriyle, gerçekleştirdiği inovasyon yarışmalarıyla ve sağladığı eğitim burslarıyla onlara fırsat yaratıyor. Bu bakış açısıyla dünya çapında üne sahip Magnum Photos’un İstanbul’da üst üste üçüncü kez düzenlediği fotoğrafçılık eğitiminde 2 gence burs imkanı sağlıyor. Her ikisi de uzun süredir İstanbul'da yaşayan Türk fotoğrafçı Emin Özmen ve Fotoğraf Editörü Cloé Kerhoas liderliğinde gerçekleşecek “İstanbul’u Keşfetmek” workshop’u yine 6 gün boyunca şehri gezerken katılımcılara tema fotoğrafçılığı deneyimletecek. Fujifilm Türkiye, biri fotoğrafçılık öğrencisi olmak üzere Türkiye'de yaşayan iki öğrenciye burs imkanı sağlayacak. Burs verilecek adaylar başvuru esnasında sunulan çalışmalarının kalitesine göre değerlendirilerek Fujifilm Türkiye ve Magnum Photos temsilcisi Emin Özmen tarafından seçilecek. Bursa başvurmak isteyen adayların 29 Şubat Perşembe gününe kadar Magnum Photos'un web sitesinde yer alan formu doldurması gerekiyor.

“İstanbul’u Keşfetmek” Workshop’u Hakkında

29 Nisan - 4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek eğitimler, Fotoğraf Sanatçısı Emin Özmen ve Fotoğraf Editörü Cloe Kerhoas önderliğinde yapılacak. Birinci gün Emin Özmen, İstanbul'un tarihi, kültürel simgeleri ve semtlerini tanıtmak amacıyla bir şehir turu düzenleyecek. İlk günü grup olarak birlikte geçirdikten sonra, seçilen konuyu fotoğraflamak için katılımcılar bireysel olarak çalışacak.  Her günün başında katılımcılar birbirinin çalışmasına bakmak, tartışmak, geri bildirim ve tavsiye almak için yeniden bir araya gelecek. Workshop'un üçüncü gününde Cloé Kerhoas, editörlerle temasa geçme, fotoğraf projeleri için fon bulma ve çevrimiçi bir varlık oluşturmaya ilişkin tavsiyeler de dahil olmak üzere profesyonel uygulamalar hakkında bir konferans verecek. Son gün ise çalışmalar düzenlemeye ve sıralamaya ayrılacak. Profesyonel fotoğrafçılardan tutkulu amatörlere kadar herkese açık olan etkinlikte Fujifilm Türkiye, tüm kamera ekipmanlarını ücretsiz olarak katılımcılara sağlayacak. Eğitmenler ve eğitim hakkında detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  

 

Etiketler: burs, fujifilm, magnum photis

Yazdır e-Posta