• Anasayfa
  • Haberler
  • Canon Sürdürebilirlik Konusundaki Güçlü Kararlılığı İle Quocirca Sürdürebilirlik Liderleri Raporu`nda Yer Aldı
Canon Surdurebilirlik Konusundaki Guclu Kararliligi İle Quocirca Surdurebilirlik Liderleri Raporu`nda Yer Aldı
Haberler

Canon Sürdürebilirlik Konusundaki Güçlü Kararlılığı İle Quocirca Sürdürebilirlik Liderleri Raporu`nda Yer Aldı

Canon, baskı tedarikçilerinin karbon emisyonlarını azaltmak için attıkları adımları yakından inceleyen önemli bir pazar analizi şirketi olan Quocirca'nın hazırladığı 2023 yılı Sürdürülebilirlik Liderleri Raporu'nda lider olarak yer aldığını duyurdu.

Canon, tüm operasyonlarında çevresel etkileri önemli ölçüde azaltmayı hedeflediği pazar lideri sürdürülebilirlik stratejisi ve vizyonuyla dikkat çekiyor.  Lider olarak konumlandığı Quocirca raporunda Canon'un sürdürülebilirlik çalışmalarını ilerletmek için attığı adımlar vurgulanırken iddialı net sıfır hedefleri, operasyonları ve tedarik zincirleri genelinde verimliliği artırmaya yönelik çok sayıda girişimi de yer alıyor.

Ayrıca, Canon müşterilerinin kendi sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için geliştirdiği daha kompakt, hafif ve enerji tasarruflu ürün tasarımları ve geri dönüşüm programları ile ürünlerinin yaşam döngüleri boyunca sürdürülebilirliği nasıl değerlendirdiğine de dikkat çekiliyor. 

Canon'un Quocirca'nın raporunda pazar lideri olarak adlandırılmasını sağlayan girişimler arasında şunlar yer alıyor:

  • Yenilenmiş ve Yeniden Üretilmiş Ürünler: En az yüzde 90’ı yenilenmiş malzemelerden üretilen imageRUNNER ADVANCE ES ofis yazıcı serisi, Canon'un bu alanda pazara nasıl liderlik ettiğinin bir örneği olarak gösteriliyor.  Quocirca ayrıca Canon'un, biri Almanya'daki yenileme ve yeniden üretime özel tesisi olmak üzere beş küresel geri dönüşüm tesisine de sahip olduğunun da altını çiziyor. Raporda, Canon'un bu tesislerde 2008'den bu yana kullanılmış ürünlerden 44.343 ton plastiği geri dönüşüm için ayrıştırıp 35.216 ton ürün ve parçayı doğrudan yeniden kullandığını belirtiliyor.
  • Geri Dönüşüm: İlk geri dönüşüm programını 30 yıldan daha uzun bir süre önce başlatan Canon, kullanılmış cihazların ve sarf malzemelerinin sorumlu bir şekilde imha edilmesi ve geri dönüştürülmesi için geri alma girişimleri de dahil olmak üzere bu alanda sürekli gelişim göstermeye devam ediyor. 24 ülke ve bölgede yaklaşık 454.000 ton mürekkep kartuşunu geri dönüştüren Canon’un, sıfır atık depolama politikası ve atıklarının yüzde 97'sinin geri dönüştürülmesi gibi atıklarını azaltmaya yönelik çabaları da takdir ediliyor. Canon, ambalajlarından tek kullanımlık plastik ve polistireni çıkarma hedefiyle ambalaj atıklarını azaltmak için de ayrıca çalışmalarını sürdürüyor.
  • Tedarik Zinciri: Canon, tedarik zinciri ve satın alma standartlarını korumak ve geliştirmek için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Buna örnek olarak, sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik bilimsel hedefler belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için tedarikçilerle yaptığı iş birliği gösteriliyor.
  • Dijital Dönüşüm: Canon, Yönetilen Baskı Hizmetleri, çalışma alanı iş birliği ve bulut dijital iş akışı çözümleri dahil olmak üzere geniş bir dijital dönüşüm hizmetleri yelpazesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Bunların tümü, işletmelerin iş akışlarını optimize etmelerini ve ofis baskısı,cihaz kullanımı gibi süreçler üzerinde daha fazla kontrole sahip olmalarını sağlıyor. Canon ayrıca müşterilerinin iş akışlarının verimliliğini anlamalarını ve artırmalarını sağlamak için sürdürülebilirlik değerlendirmeleri de sunuyor.

Canon Europe, Dijital Baskı ve Çözümler Başkan Yardımcısı Hiro Imamura: “Quocirca'nın Sürdürülebilirlik Liderleri raporunda bir lider olarak adımızın geçmesi bizi mutlu etti.  Bu önemli ödül, Canon için sürdürülebilirliğin hayati önemini ve işimizin her bir parçasındaki etkileri azaltmak için attığımız adımları onaylıyor. Net sıfır emisyon hedefimize ulaşmamızı sağlayacak aksiyonları hızlandırmaya devam edeceğiz. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin imzacısı olarak, 2030 yılına kadar BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini desteklemek için çalışmaya kararlıyız.” diyerek sözlerini dile getirdi.

Canon'un Sürdürülebilirlik Raporunu okuyarak sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler: canon

Yazdır e-Posta