• Anasayfa
  • Haberler
  • ViewSonic, Eğitim Alanındaki İnteraktif Teknoloji Çözümlerini Tanıttı
ViewSonic, Eğitim Alanındaki İnteraktif Teknoloji Çözümlerini Tanıttı
Haberler

ViewSonic, Eğitim Alanındaki İnteraktif Teknoloji Çözümlerini Tanıttı

ViewSonic, 22. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’na katılarak eğitimde yeni ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği interaktif teknoloji çözümlerini tanıttı.

Fuarda, Türkiye’de ilk EDLA sertifikalı interaktif ekran modeli ViewBoard IFP52-2F de eğitmenlerle ilk kez buluştu. 

ViewSonic, görüntüleme teknolojilerinin yanı sıra daha iyi bir eğitim için ürettiği yazılım ve donanım ürünleriyle de öne çıkıyor. ViewSonic Antalya’da düzenlenen 22. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’na (GAES) katılarak eğitimde yeni ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği yapay zeka destekli çözümlerini eğitim dünyasına tanıttı. 

ViewSonic, sempozyum alanında düzenlenen fuarda metaverse yazılımlarını ve yapay zeka destekli eğitim yazılımlarını ziyaretçilere tanıtırken, akıllı interaktif okul tahtası modelleriyle ileri teknolojik ekran ve monitör ürünlerini sergiledi.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) tarafından düzenlenen sempozyumun sponsorları arasında yer alan ViewSonic’in özellikle eğitim alanındaki yapay zeka destekli ekosisteminin yeni oyuncularından EDLA Sertifikalı (Kurumsal Cihaz Lisans Sözleşmesi) ViewBoard IFP52-2F ve 5K çözünürlüğüyle kapsamlı bir interaktif deneyim sunan ViewBoard IFP105S ürünleri dikkat çekti. 

Öğrenme deneyimini bir görev olmaktan çıkarıp eğlenceye dönüştürüyor

Türkiye’de ilk EDLA sertifikalı interaktif ekran modeli olan ViewBoard IFP52-2F, zenginleştirilmiş öğrenme deneyimleri sunmak için Android™ 13 işletim sistemini myViewBoard yazılımı ve Google Play Store erişimiyle sorunsuz bir şekilde uyumlu hale getiyor. Bölünmüş ekranda çoklu görev özellikleriyle dersleri ve etkinliklerini dinamik hale dönüştürüyor ve sağlam güvenlik özelliği ile zengin bir deneyim sağlıyor. Üçlü USB-C bağlantı noktası ve vCast kablosuz ekran yayınıyla desteklenen kesintisiz bağlantı ve kolaylaştırılmış iş akışları sunuyor. Uyumlu aksesuar yelpazesiyle de öğrenme deneyimini bir görev olmaktan çıkarıp eğlenceye dönüştürüyor.

Şengür: “Yapay zekanın başrol oyuncusu olduğu bir ekosistem yarattık”

105 inçlik ekranı ve bölünmüş ekran işleviyle çoklu görevlere olanak tanıyarak, öğrenme sürecinde iş birliğini ve üretkenliği artıran ViewBoard IFP105S ise, tüm çalışma alanları ve mekanlara sorunsuz bir entegrasyon sağlıyor. Ultra yüksek çözünürlüğüyle sıra dışı fikirler için motivasyon yaratarak, ezbere dayalı eğitim modelini değiştiriyor. Son derece duyarlı 40 noktalı dokunma özellikleriyle, tüm işlemleri sezgisel olarak kayıt altına alarak içerikleri güvende tutuyor. vCast ile 9 cihaza kadar zahmetsiz kablosuz ekran paylaşımı sunuyor. Hem yüz yüze hem de hibrit iş birliği için tasarlanan ViewBoard IFP105S ise sürükleyici bir ekip çalışması için oldukça geniş bir alan oluşturuyor. 

Eğitim dünyasının değişen ihtiyaçlarına odaklanarak geliştirdikleri tüm bu çözümlerle yapay zekanın başrol oyuncusu olduğunu belirter ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M.Önder Şengür; küresel ölçekte tüm öğrenci ve eğitmenleri içine alan kapsayıcı bir eğitim ekosistemi yarattıklarına dikkat çekti. 

 

Yazdır e-Posta